Lato na placu Litewskim

Papierowy teatrzyk

14:00 - 11.08.2018 - plac Litewski, przy pomniku Unii Lubelskiej - wstęp wolny - więcej
Lato na placu Litewskim

14:00 - 11.08.2018 - wstęp wolny - więcej

Zapraszamy na unikalne warsztaty tworzenia lalek i sceny do odgrywania własnej opowieści.

Inspirowani tradycyjnymi teatrzykami wiktoriańskimi przygotowaliśmy specjalną metodę ilustrowania i prezentowania opowieści. Ćwiczenia skutecznie inspirują wyobraźnię i stanowią niezwykłą zabawę dla dzieci i rodzin. Jednocześnie są wspaniałą formą zapoznania z bajkami ludowymi. Przygotowaliśmy specjalne proscenia, tła i postaci do papierowego teatrzyku, w nawiązaniu do bajek z różnych części świata. W trakcie warsztatów uczestnicy nauczą się jak zbudować papierowy teatrzyk oraz jak wykorzystać go do opowiedzenia historii. Odkryją jak manipulować papierowymi postaciami oraz jak zmieniać tła w scenach w trakcie prezentacji. Poznają wybraną bajkę a następnie przedstawią ją z użyciem papierowego teatrzyk.

Każdy uczestnik otrzymuje własną scenkę i tworzy własny teatrzyk.

plac Litewski, przy pomniku Unii Lubelskiej

11-08-2018 - wstęp wolny - więcej