Patrz na mnie

17:00 – 2019-05-15 – Sala Widowiskowa – wstęp wolny

Katolicki Uniwersytet Lubelski, Centrum Kultury w Lublinie oraz magazyn Kultura Enter zapraszają na polską premierę filmu „Patrz na mnie” oraz międzynarodową debatę poświęconą osobom niepełnosprawnym.

Belgia podpisała Traktat ONZ o prawach osób niepełnosprawnych. Teoretycznie, osoby niepełnosprawne mają równe prawa dotyczące edukacji, życia, pracy itp. W praktyce wygląda to różnie. Dzieci niepełnosprawne mogą chodzić do „zwykłej” szkoły, ze szczególnym uwzględnieniem ich potrzeb. Jednak społeczeństwo jest podzielone w opiniach pro i contra totalnej integracji. Obecnie na ludzi niepełnosprawnych wciąż patrzy się ze współczuciem. Podobnie jak inni, mają swoje uczucia, nastroje, myśli, pragnienia i opinie. Czarno-biały, poetycki portret przedstawia bohaterów, wśród których są Nadine, Sofie, Sam, Quan, Mathias i Jessica. Pozwalają nam spojrzeć na swoje myśli i emocje. Bohaterami filmu są osoby z różną niepełnosprawnością (fizyczną, zespołem Downa, spektrum autystycznym). Prace nad filmem trwały pięć lat, a rozpoczęły się od wolontariatu w 2013 roku w ośrodku Monnikenheide.

dokumentalny / Belgia / 2018
reżyseria: Klara Van Es

Po prezentacji filmu zapraszamy na debatę ekspertów z udziałem m.in. Wiviny Demeester (Minister Polityki Społecznej Belgii), prof. Bogusław Marek (KUL)
moderacja: prof. Ewa Domagała-Zyśk (Katedra Pedagogiki Specjalnej KUL)

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
w dniach 1 lipca-31 sierpnia
czynna od poniedziałku do czwartku
w godzinach 12:00-17:00
oraz godzinę przed wydarzeniem biletowanym

Każdy uczestnik wydarzenia zobowiązany jest do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia.
Oświadczenie należy dostarczyć do CK bezpośrednio przed wydarzeniem lub wypełnić na miejscu.
Pobierz oświadczenie

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych:
Zobacz Klauzulę
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
film z polskimi napisami

Zobacz również

Patrz na mnie
17:00 wstęp wolny Film

FreshMail.pl