Dyskusyjne Koło Filmowe Benshi

Performer

18:00 – 2017-10-17 – Kino CK – wstęp wolny

Dynamiczna, pełna punkowej energii opowieść o Oskarze Dawickim, jednym z najbardziej oryginalnych współczesnych artystów z udziałem najważniejszych postaci polskiej sztuki współczesnej.

Oskar jest bezkompromisowym artystą – performerem. Jego  znakiem rozpoznawczym jego lśniąca marynarka.
Bohater przeżywa ciężki moment w swoim życiu. Warpechowski, artystyczny mentor jego i jego przyjaciela z dzieciństwa, Najdroższego  jest umierający. Oskar uwikłany jest w sieć dziwnych relacji; rywalizuje z Najdroższym, który odniósł komercyjny sukces, a jego marszandka, Galerzystka, jest w nim zakochana i bezskutecznie stara się sprzedawać jego prace.  Obraz został nagrodzony na Berlinale, otrzymał także Nagrodę Główną Konkursu Mistrzowie Pełnego Metrażu 10 edycji MFF Złote Mrówkojady 2016.

reżyseria: Maciej Sobieszczański, Łukasz Ronduda
Polska / 2015
czas trwania: 63 min

Dlaczego Benshi?
Kiedy w Japonii pojawiło się kino, powołano do życia specjalny urząd interpretatora filmowej rzeczywistości, ponieważ zagraniczne filmy często stanowiły dla japońskich widzów kulturową zagadkę. Pomagał on oglądającym zrozumieć płynące z ekranu treści, dopełniając tym samym odbiór dzieła. Funkcja ta nazywała się Benshi.


Projekt dofinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej i Filmotekę Narodową
Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Kinoteatr Projekt
tel.: 81 466 61 21
e-mail: kinoteatrprojekt@o2.pl
wstęp wolny

Zobacz również

Performer
18:00 wstęp wolny FilmSpotkanie

FreshMail.pl