Piotr Bakun – Fotografie

12:05 – 2017-02-11 – Oratorium – wstęp wolny

– Zanim poznałem pierwsze tajniki takiego latania u moich przyjaciół z Krasnostawskiego Stowarzyszenia Paralotniarzy i nim uzyskałem niezbędną licencję paralotniarza w Czechach wspinałem się po skałkach w Kobylanach pod Krakowem. Ale teraz wiem, że wybierając podniebne wędrówki zrobiłem słusznie. I nie ma chyba silniejszych emocji, od tych, jakie przeżywam w trakcie lotu. Wtedy wszelkie kłopoty pozostawiam na ziemi, a odprężenie jakie przychodzi tuż po wylądowaniu pozwala mi zupełnie inaczej, pozytywniej spojrzeć na problemy dnia codziennego. Proszę mi wierzyć, że zobaczyć swój dom i rodzinę z góry to jest naprawdę coś.
Nie tylko, bowiem połączenie dwóch pasji: paralotniarstwa i fotografiki to jest coś o jeszcze większym wymiarze. Fotogramy Piotra Bakuna, jednego z dziesięciu chełmskich paralotniarzy, znajdą się niebawem w albumie jego autorstwa. Kilka z nich prezentujemy na naszych łamach. Poza tym jego fotografie z lotu są nieocenioną pomocą dla archeologów pracujących na tym terenie. I często odkrywają im ślady historii, których inaczej dostrzec nie sposób.
– Uwielbiam fotografowanie z lotu ptaka – podkreśla. – Zwłaszcza jesienią. Wtedy najmocniej dostrzega się w złocieniach jej kolory i dymy snujące się ponad ziemią. Delektuję się nimi. Mnie się nigdzie nie śpieszy. Myślę, że niedługo dokonam przelotu nad doliną Wieprza. Ta rzeka wijąca się zakolami jest wspaniała i zarazem tak dumna. Chciałbym zatrzymać to w kadrze.
Piotr Bakun, połączył w sobie dwa światy: podniebny i ziemski na tyle silnie, że bez nich nie wyobraża sobie życia. I wcale nie buja w obłokach, ale zawsze lata rozważnie i bezpiecznie.
Fragmenty tekstu Macieja Skargi „Kadry z lotu ptaka”, LAJF Magazyn Lubelski

Piotr Bakun – fotografią zajmował się od dzieciństwa, początkowo amatorsko, a dzięki kontaktom z kolegami z Fotoklubu Ziemi Chełmskiej zainteresował się fotografią ambitniejszą,. W okresie studiów aktywnie działał w lubelskim środowisku fotograficznym. Przez 3 lata pełnił funkcję prezesa Studenckiego Towarzystwa Fotograficznego. Współpracował także jako fotoreporter z ogólnopolskimi i lokalnymi czasopismami. Jego fotografie były wielokrotnie nagradzane w konkursach i prezentowane na wystawach zbiorowych i indywidualnych. Ostatnio pasjonuje się fotografowaniem i filmowaniem z powietrza. Jest licencjonowanym pilotem PPG (paralotnia z napędem).

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Pracownia Promocji Dziedzictwa Kulturowego
tel. 81 466 61 23
e-mail: nik7@go2.pl

Zobacz również

Piotr Bakun – Fotografie
12:05 wstęp wolny Wizualne

FreshMail.pl