Grupa Wokół Centrum

Płaczki

19:00 – 2018-05-20 – Sala Widowiskowa – 15 / 25 zł

To spektakl interaktywny, przełamujący bariery sceniczności, budujący intymność w bliskim spotkaniu między widzem a artystą.

„Płaczki” to spektakl w estetyce teatru tańca odnoszący się do tematu żałoby. Bazując na silnej fizyczności i obecności cielesnej, sięga do teatralnych zabiegów, równolegle analizując ich rolę i specyfiką – zarówno na scenie, jak i w prawdziwym życiu. Autorki dotykają głębokich stanów emocjonalnych, takich jak rozpacz, czy nawet związany ze stratą ból fizyczny.

Rozkładają je następnie na czynniki pierwsze, analizują i przetwarzają, docierając do groteski. Archaiczny już i niemal wymarły zawód płaczki jest inspiracją do zabawy wokół samego aktu płaczu (także od czysto technicznej strony),  żalu, rozpaczy i żałoby oraz skojarzeń silnie obecnych w społeczeństwie. Nasza obecność i koncentracja są tu wystawione na próbę w nastrojowych lub na wpół improwizowanych działaniach w konfrontacji z publicznością.

koncepcja i choreografia: Agata Moląg; taniec: Monika Świeca, Dominika Wiak, Marta Wołowiec; producent: Nowohuckie Centrum Kultury; czas trwania: 60 min

Polska Sieć Tańca to pierwsza, sformalizowana sieć centrów wspierających sztukę tańca w Polsce. W listopadzie 2017 w Lublinie podczas XXI Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca odbyła się inauguracja pilotażowego projektu, który tworzą: Centrum Kultury w Lublinie i Lubelski Teatr Tańca, Centrum Kultury i Sztuki im. A. Meżeryckiego (Siedlce) i Teatr Tańca Caro / Maciej Kuźmiński, Stary Browar Nowy Taniec (Poznań), Teatr Rozbark (Bytom), Regionalne Centrum Kultur Pogranicza (Krosno), Instytut Muzyki i Tańca (Warszawa), Nowohuckie Centrum Kultury i Krakowskie Centrum Choreograficzne. Inicjatorem i organizatorem Sieci jest Maciej Kuźmiński.

Ceny biletów
15 / 25 zł
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Lubelski Teatr Tańca
tel.: 81 466 61 46
e-mail: taniec@ck.lublin.pl

Zobacz również

We_selle – work in progress

W spektaklu pozbrzmiewają echa klasyki: „Wesela” Wyspiańskiego, czy „Ślubu” Gombrowicza. To połączenie technik tańca współczesnego, performance i improwizacji z elementami video.

iSelf

Spektakl ma na celu ukazanie problemu współczesnego zdigitalizowanego świata, który ma znaczący wpływ na poczucie tożsamości młodych ludzi.

Etiudy choreograficzne grup dziecięcych Centrum Ruchu

Zapraszamy na pokaz etiud choreograficznych w wykonaniu grup dziecięcych zgromadzonych wokół Centrum Ruchu Lubelskiego Teatru Tańca.

Dakh Daughters: Roses

5. Dźwięki Słów: To sztuka o miłości, wolności i pięknie, które potrafią uratować świat.
Płaczki
19:00 15 / 25 zł TaniecTeatr

FreshMail.pl