Projektowanie wnętrz dla początkujących

18:00 - 24.04.2019 - Pracownia Latających Warsztatów Rękodzieła - 80 zł - więcej

18:00 - 24.04.2019 - 80 zł - więcej

Informujemy, że zapisy na warsztaty zostały zakończone.

Popracujemy na istniejących pomieszczeniach. Każda/y Uczestniczka/Uczestnik zaprojektuje jedno wybrane przez siebie pomieszczenie domowe. Można projektować pomieszczenie swojego domu ale można też np. wykonać projekt dla kogoś w prezencie. Będzie to metamorfoza wnętrza już umeblowanego lub zaprojektowanie od podstaw pustego, w zależności od potrzeb Kursantki/Kursanta. Może to być każdy rodzaj pomieszczenia domowego (w grę wchodzą też domki letniskowe). Każda/y Uczestniczka/Uczestnik rozplanuje swoje wnętrze na papierze i wykona makietę. Projektują uczestniczki przy wsparciu osoby prowadzącej zajęcia – jest to projektowanie partycypacyjne.

Warsztaty dla osób dorosłych i w wieku licealnym. Nie ma możliwości przyprowadzania ze sobą dzieci. Nie wymagamy umiejętności ani doświadczenia.

Zajęcia obejmują 6 spotkań w terminie 24.04-5.06 (środy); w godz. 18.00 – 20.00.
Uwaga: 1 maja zajęcia nie odbędą się.

porozmawiamy o następujących sprawach:
– style we wnętrzach,
– rozplanowanie funkcji we wnętrzu,
– elementy składowe: ściany, podłogi, tkaniny, dodatki,
– kolor we wnętrzu, łączenie kolorów, symbolika kolorów,
– meble: rodzaje, materiały, design,
– oświetlenie: rodzaje, design, dobór oświetlenia do wnętrza,
– detale, spójna wizja wnętrza,
– sztuka we wnętrzu:wnętrze wyjątkowe dzięki sztuce,gdzie szukać, od kogo kupować, sztuka dla każdego,
– kolekcja detali:ceramika i szkło, także dawne, kolekcjonowanie,
– wykorzystanie rzeczy, które już mamy: przerabianie, odświeżanie, eksponowanie we wnętrzu,
– szukanie interesujących nas sprzętów i dodatków nowych i antycznych: jak szukać i kupować w internecie i w realu.

Do przyniesienia na zajęcia (na pierwsze spotkanie):
– zdjęcia wybranego pomieszczenia (mogą być w telefonie) – widoki na wszystkie ściany,
– wymiary wybranego pomieszczenia: długość wszystkich ścian, wysokość pomieszczenia, drzwi: wysokość i odległość od obu narożników ściany, okna: wysokość, odległość od podłogi, odległość od obu narożników ściany
– coś do pisania – zeszyt, długopis,
– jeśli ktoś posiada – urządzenie z internetem (telefon, laptop lub tablet) – w pracowni jest darmowe WI-FI,
– można (ale nie trzeba) przynieść swoje ulubione przybory – ołówki, nożyczki, linijkę, ekierkę, klej biurowy itp.

Do przyniesienia na kolejne spotkania:
– pudełko tekturowe o wymiarach: ok. 30×20/25cm,
– kawałki tektury lub drugie pudełko do pocięcia,
– jeśli ktoś posiada – kolorowe pisma wnętrzarskie, wydruki, kolorowy papier itp.,
– ewentualnie – farby i pędzle i/lub wałki – w zależności od projektu, do ustalenia z instruktorką na pierwszych zajęciach.

prowadzenie: Dr Paulina Zarębska-Denysiuk – historyczka sztuki, stylistka wnętrz, nauczycielka historii sztuki i dizajnu, społeczniczka, animatorka społeczna. Znawczyni i kolekcjonerka dizajnu z lat 50./70-tych. Uczy historii sztuki w lubelskim Plastyku. Prowadzi Małą Akademię Designu – warsztaty projektowania dla dzieci i dorosłych. Jest członkinią zarządu Lubelskiej Zachęty. Działa w Forum Kultury Przestrzeni i w Radzie Kultury Przestrzeni. Projekty: Przeprojektowanie i stylizacja wnętrz lokali usługowych wokół ul. Lubartowskiej – np. cerownia artystyczna przy ul. Noworybnej 1 (autorka i współrealizatorka we współpracy z Urzędem Miasta). „Podwórka na temat. Czarujemy Dzielnicę Dziesiątą” – metamorfoza podwórka przy ul. Kunickiego 24, wspólnie z mieszkańcami. „Pokój z lat 60tych” prezentowany w Trasach Zamkowych. Wnętrze pokoju z lat 60tych zostało odtworzone przez uczestników warsztatów, prowadzonych przez Paulinę w ramach Lubelskich Dni Modernizmu. Oraz stylizacja wnętrz prywatnych.

Pracownia Latających Warsztatów Rękodzieła

s. 257a