Kino Sztuczka

12:00 - 13.02.2022 - Kino CK - 15 zł - więcej
Kino Sztuczka

12:00 - 13.02.2022 - 15 zł - więcej

SEANS Z PRELEKCJĄ MICHAŁA GŁOSA.

Wyjątkowy film przygodowy, łączący w sobie opowieść o trudnej sztuce otwartości na inne kultury z niezwykle aktualnym wątkiem sensacyjnym.

Widz wspólnie z bohaterami filmu poszukuje odpowiedzi na pytanie, co jest najważniejszą wartością w życiu. Reżyser filmu w zgrabny sposób łączy wiele wątków, dotyczących współczesnego świata. Obok rozterek związanych ze zmianą miejsca zamieszkania z powodu podjęcia nowej pracy, widz poznaje w praktyce definicję pojęcia „szok kulturowy”, jak również obserwuje, do czego prowadzi człowieka nieokiełznana ambicja, egoizm i wyrachowanie.

W obcym dla niej świecie, trzynastoletnia Nelly, po kłótni z rodzicami, próbuje uciec porywaczom, ucząc się jednocześnie szacunku wobec żyjących skromnie mieszkańców wioski rumuńskiej z okolic Sibiu. Przemierzając bezdroża z pomagającym jej czternastoletnim Tibi, poznaje Rumunię pełną kolorów, niesamowitej przyrody i wrażliwych, pomocnych ludzi.

reżyseria: D. Wessely
familijny / Niemcy / 2016 / 9+
czas trwania: 97 min

Filmy wyselekcjonowane do cyklu „Młodzi w obiektywie” dzięki odpowiednio dobranej tematyce i niebanalnej formie mają ogromny potencjał wychowawczo-edukacyjny. To ważne, gdyż dzieci, które wchodzą w nastoletniość, z natury rzeczy z oporem podchodzą do racji przedstawianych przez dorosłych, jednak towarzysząc rówieśnikom w ich filmowej przygodzie, łatwiej przyswajają istotę budowania relacji, zdobywania autonomii, podążania za swoimi marzeniami i aspiracjami, stawiania sobie celów oraz ponoszenia konsekwencji własnych działań. Co więcej, obserwując bohaterów, stają się bardziej wrażliwe na potrzeby innych, uczą się empatii i podmiotowego traktowania drugiego człowieka.
Każdy z filmów z cyklu stanowi zaproszenie do dialogu dotyczącego życia i codzienności uczniów, pozwala im przedstawić swój punkt widzenia na wiele aspektów składających się na rzeczywistość dziesięcio-, jedenasto czy dwunastolatka.

Kino CK

Pracownia Sztuczka