Fotografia w dialogu

Rafał Biernicki: Fotograf w drodze

18:00 – 2018-02-15 – Piwnice CK – wstęp wolny

Zapraszamy na spotkanie i wspólne oglądanie zdjęć z fotografem Rafałem Biernickim.

Artysta zaprezentuje oryginalne czarno-białe odbitki srebrowe przygotowane zgodnie ze sztuką klasycznej ciemni. Wśród nich znajdą się wielkoformatowe kopie na papierze, powiększenia, odbitki kontaktowe, ferrotypy i ambrotypy wykonane ultra dużymi kamerami. Jedna z kamer – reprodukcyjny, kilkumetrowy aparat o formacie klatki 65×65 cm zostanie zaprezentowany podczas spotkania. Autor omówi prezentowane cykle, dając okazję do zapoznania się z elementami swojej techniki ciemniowej.

Spotkanie dedykowane jest wszystkim miłośnikom fotografii, a zwłaszcza osobom które chcą zacząć bądź już zaczęły swoją przygodę z klasyczną fotografią.

Rafał Biernicki – mieszka w Sandomierzu gdzie od lat prowadzi pracownię fotografii. Najczęściej pracuje w technice stykowej (wielkoformatowe negatywy od 13×18 do 40×50 cm) oraz mokrą metodą kolodionową. Obszarem jego zainteresowań jest głównie portret i krajobraz. Kilka lat temu kupił samochód, który służył jako karetka pogotowia i przerobił ją na objazdową ciemnię. Wiosną i latem podróżuje po Europie wykonując panoramiczne krajobrazy. Jesienią 2017 roku został zaproszony do Chin by zaprezentować swoją twórczość. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych kolekcjonerów w Europie.

Fotografia w dialogu
Cykl otwartych spotkań, w których poprzez warsztaty i spotkania z mistrzami fotografii dajemy możliwość zdobywania wiedzy. Szczególną uwagę poświęcamy fotografii tradycyjnej. Do współpracy zapraszamy zarówno fotografów jak i teoretyków sztuki, artystów czerpiących z fotografii i kolekcjonerów.

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Marcin Sudziński
e-mail: marcin.sudzinski@gmail.com

Zobacz również

Rafał Biernicki: Fotograf w drodze
18:00 wstęp wolny SpotkanieWizualne

FreshMail.pl