Anna Kamińska / Przemysław Degórski

Reflections

16:00 – 2018-11-19 – Foyer Sali Czarnej – wstęp wolny

„Reflections” jest instalacją, w której odbiorca porusza się po sieci współzależności pomiędzy przestrzenią, zbiorem danych oraz dźwiękiem. Odbiorca staje się jednym z czynników kształtującym całe środowisko.

Dźwięk zaczyna funkcjonować niezależnie od swojego pierwotnego źródła. Staje się dotykalny, można go ścisnąć, przenieść,rozerwać – zupełnie tak, jak przedmiot. Ciało odbiera wrażenia niemożliwe do definicji jako jednoznacznie słyszalne lub dotykowe. Odwołując się do pamięci ciała instalacja zaciera granice pomiędzy tradycyjną sprawczością poszczególnych zmysłów oraz bada możliwości poszerzenia percepcji. Eksperymentując ze światłem, ludzkimi reakcjami oraz technologią wytwarza hybrydyczną sferę łączącą w sobie elementy cyfrowe i analogowe.
Instalacja korzysta z technologii mapującej ruch ciała i sonifikującej dane o jego dynamice. Zmiana pozycji przedramion, napięcie mięśni i wykonywane gesty kształtują dźwięk istniejący w pętli zwrotnej z ciałem i ruchem w przestrzeni. Przestrzeń instalacji zaprojektowana została do indywidualnego doświadczenia.

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Lubelski Teatr Tańca
tel.: 81 466 61 46
e-mail: taniec@ck.lublin.pl

Zobacz również

Reflections
16:00 wstęp wolny 22. MSTTFestiwalWizualne

FreshMail.pl