SG&RB / Ohyda / Prisoners By Choise / Blind Eye / Dødskamp

20:00 – 2018-02-23 – Piwnice CK – 20 zł

SG&RB (Super Girl And Romantic Boys) zaczynali w Warszawie końca lat 90-tych. Ich pierwsze koncerty przypominały istne tornado: nostalgiczne brzmienia, makijaże, ekstatyczne tańce dwóch tancerzy oraz kompletnie zdezorientowana publiczność, która od pierwszych dźwięków skakała sobie po głowach.

Odcinają się dziś od popularnego rozrywkowego electro i stereotypowej eightiesowej stylistyki kiczu. Jak sami przyznają, ich dzisiejsze dokonania najlepiej opisuje określenie post new romantic. Wyprzedzili epokę wielkiego medialnego revivalu lat 80-tych i szli w parze z narodzinami estetyki lo-fi popu i electroclashu, do której również muzycznie i ideologicznie nawiązywali. Ich debiutancki album przez dekadę krążył między ludźmi jako namiętnie kopiowany nielegal.

W 2013 roku materiał ukazał się oficjalnie jako „Miłość z tamtych lat” (Antena Krzyku). Wtedy też powrócili na dobre, ponownie wzbudzając zainteresowanie mediów i przyciągając nowych fanów swojej tanecznej, syntezatorowej elektroniki – melodyjnej i przebojowej, z punkowym pazurem, lecz melancholijnej i klaustrofobicznej. Ich teksty utrzymane w stylistyce polskich lat 80-tych, lecz dziejących się w realiach XXI wieku, traktujących o samotności i braku emocjonalnego kontaktu między ludźmi, których zmienił „zimny blask sztucznych miast”.

skład:
Kostja – wokal, syntezator, sekwenser
Ewik – wokal
Lordmih – gitara

OHYDA – produkt eksportowy lubelskiej sceny hardcore/punk. Orwellowskie, apokaliptyczne wizje w psychodelicznej, brudnej odsłonie.
PRISONERS BY CHOICE – zespół łączy melancholię kopenhaskiej sceny punk z początku XXI wieku czy współczesnej, francuskiej sceny z drapieżnością brytyjskiej sceny oi! lat 80-tych.
BLIND EYE – projekt przyjaciół znanych m.in. z Government Flu czy Knife In The Leg.Łączy klasyczny hardcore w stylu bostońskim z prymitywnością Siekiery z okresu demo summer ’84 i nieszablonowym eksperymentem.
Dødskamp – blackened crust punk z Lublina. Ich utwory zawierają depresyjne przemyślenia dotyczące przyszłości jednostki i świata.

Ceny biletów
20 zł
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Impresariat
e-mail: impresariat@ck.lublin.pl
tel: 81 466 61 09

Zobacz również

SG&RB / Ohyda / Prisoners By Choise / Blind Eye / Dødskamp
20:00 20 zł Muzyka

FreshMail.pl