Short Waves

18:00 – 2017-06-06 – Kino CK – 8 / 10 zł

Najlepsze polskie krótkie metraże Short Waves Festival 2017 ponownie wyruszają w trasę objazdową po Polsce.

Pokażemy nowe pokolenie reżyserek i reżyserów, których filmy warto pokazać i docenić; tematyka filmów jest różnorodna, a forma często nieszablonowa. Kino artystyczne przeplata się z gatunkowym, obok ważnych tematów społecznych pojawia się miejsce na komizm i eksperyment. Filmy są krótkie, dobre i polskie. Publiczność zgromadzona na pokazach w całej Polsce zagłosuje na wybrany tytuł, a reżyser filmu z największą liczbą głosów otrzyma Nagrodę Publiczności w wysokości 7 tys. zł.

PROGRAM:

 • Debiut (Debut)
  Polska / 2016 / reż. Katarzyna Kijek, Przemysław Adamski / animacja / 7 min
  Nieudany scenariusz coraz bardziej zawłaszcza sobie autora, który nieoczekiwanie znajduje się w centrum kreowanych przez siebie wydarzeń. Autoironiczna próba zmierzenia się z tzw. syndromem pierwszego filmu, czyli nieodpartą checią zawarcia w swojej debiutanckiej pracy wszystkich ważnych treści.
 • Więzi (Close Ties)
  Polska / 2016 / reż. Zofia Kowalewska / dokument / 19 min
  Barbara i Zdzisław są małżeństwem z 45-letnim stażem. Osiem lat temu Zdzisław zostawił Barbarę i zamieszkał z kochanką. Niedawno zdecydował się wrócić do żony. Powrót do wspólnego życia w jednym mieszkaniu okazuje się jednak dla małżeństwa trudne
 • Cipka (Pussy)
  Polska / 2015 / reż. Renata Gąsiorowska / animacja / 8 min
  Młoda dziewczyna spędza wieczór w mieszkaniu. Postanawia zorganizować sobie sesję przyjemności w samotności, jednak nie wszystko idzie zgodnie z planem.
 • Nauka (Education)
  Polska / 2016 / reż. Emi Buchwald / dokument / 20 min
  W pewnej szkole podstawowej dzieci mają nauczyć się recytacji wiersza Juliana Tuwima “Nauka”. Poetycka fraza czasem jest niezrozumiała, niektóre słowa wymagają wyjaśnienia, ale z pomocą przychodzą rodzice.
 • Trzy rozmowy o życiu (Three Conversations on Life)
  Polska / 2016 / reż. Julia Staniszewska / dokument / 24 min
  Trudna rozmowa matki i córki. Matka – lekarka, wierząca i praktykująca katoliczka. Córka – agnostyczka, której dzieci przyszły na świat dzięki metodzie in vitro. Matka jest rozdarta między miłością do córki i wnuków a dogmatami kościoła.
 • Zagraj ze mną (Come play with me)
  Polska / 2016 / reż. Milena Dutkowska / fabuła / 20 min
  Liza odwiedza swojego kuzyna Pola, którego nie widziała od pięciu lat. Oboje powracają do dziecinnych zabaw. Wydają się być niepokonani w swoich prowokacyjnych wyzwaniach, aż do czasu, kiedy spotykają Roberta.
  łączny czas pokazu: 98 min
Ceny biletów
8 / 10 zł
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Kinoteatr Projekt
tel.: 81 466 61 21
e-mail: kinoteatrprojekt@o2.pl

Zobacz również

Future Shorts – Wiosna

Future Shorts definitywnie odczarowuje zimową rutynę.
Short Waves
18:00 8 / 10 zł Film

FreshMail.pl