19:00 - 28.04.2018 - Sala Operowa - 40 / 50 / 60 zł - więcej

19:00 - 28.04.2018 - 40 / 50 / 60 zł - więcej
Kup bilet

W przeddzień Międzynarodowego Dnia Tańca zapraszamy na spektakl Guilherme Botelho w wykonaniu kolektywu tanecznego Alias Cie – Kielecki Teatr Tańca – Ciało/Umysł

„Sideways Rain” to trzecia część stworzonej przez Guilherme’a Botelho trylogii, która została okrzyknięta arcydziełem. Spektakl z 2010 r pokazywany na różnych kontynentach, w 2016 r został zaadaptowany i wystawiony w nowej obsadzie z udziałem polskich tancerzy. a scenie zobaczymy artystów związanych ze szwajcarską grupą Alias, Kieleckim Teatrem Tańca oraz Fundacją Ciało/Umysł.

Człowiek według choreografa Guilherme Botelho reprezentuje obecność starszą od niego samego. Jedno za drugim ciała przemierzają scenę w akcie powtórzenia, tworzą ślady nieuchronnie odnawianej obojętności. Tancerze próbują dotrzymać tempa samym sobie, w pościgu mijają się, ale nigdy nie spotykają. Poruszająca opowieść o pamięci: zarówno intymnej i indywidualnej pamięci ciała, jak i publicznej, wspólnej przestrzeni kultury.

choreografia: Guilherme Botelho; asystent choreografa: Amaury Réot;
performerzy: Angela Rabaglio, Amaury Réot, Claire-Marie Ricarte, Arnaud Bacharach(Alias Cie); Marta Starostecka, Arkadia Ślósarska, Joanna Wachnienko, Izabela Zawadzka, Krzysztof Dziarmaga, Tomasz Słomka, Aleksander Staniszewski, Mateusz Wróblewski (Kielecki Teatr Tańca); Liwia Bargiel, Natalia Dinges, Jasiek Grządziela, Kamil Wawrzuta, Kamil Zdańkowski(tancerze niezależni)
muzyka: Murcof; światło: Jean-Philippe Roy; kierownictwo techniczne: Alex Kurth; scenografia: Guilherme Botelho,Stefanie Liniger, Gilles Lambert; kostiumy: Marion Schmid według projektu Julii Hansen
producent: Alias Cie; koprodukcja: La Bâtie, Festiwal w Genewie, Théâtre du Crochetan, Théâtre Forum Meyrin; wsparcie: Miasto Genewa, kanton genewski, Szwajcarska Fundacja dla Kultury, Pro Helvetia, Miasto Meyrin.
Alias to zespół artystów związany z Théâtre Forum Meyrin w Genewie i Théâtre du Crochetan w Valais

kierownik produkcji: Krzysztof Kwiatkowski; kierownik techniczny: Grzegorz Pańtak; produkcja-Polska: Fundacja Ciało/Umysł; koprodukcja-Polska: Alias Cie | Kielecki Teatr Tańca; partner: Instytut Muzyki i Tańca
Spektakl zrealizowany w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2016 ze wsparciem m. st. Warszawy i Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Spektakl prezentowany dzięki wsparciu Instytutu Muzyki i Tańca, w ramach programu Scena dla Tańca 2018

BILETY
kategoria I – 60 zł
kategoria II – 40 zł