- Jazz w mieście -

Silva Rerum

20:00 – 2017-04-28 – Kościół pw. Św. Ducha, ul. Krakowskie Przedmieście 1 – wstęp wolny

Muzyczna opowieść, którą snują Gadt, Chojnacki i Gradziuk, jest daleko posuniętą interpretacją, a niekiedy tylko swobodną inspiracją kompozycjami epoki renesansu.

Najnowszy album zespołu – „Renaissance” – zawiera osiem utworów należących dziś do kanonu dzieł kompozytorskich tej epoki. Psalmy, pieśni liturgiczne, utwory świeckie stanowią modelowy przykład ówczesnego spojrzenia na świat, relację człowieka z Bogiem, narodziny humanizmu i reformacji. Epoka zachwycająca się istotą człowieka, rozumem i podkreślająca niezwykłą potrzebę godności oraz swobodnego rozwoju, zaowocowała dziełami niełatwymi i często zaskakującymi dla współczesnych muzyków.

Dla muzyków improwizujących wyzwaniem staje się odczytanie na nowo mocno określonych renesansowych kompozycji i spojrzenie na nie przez pryzmat całkowitej swobody wypowiedzi tożsamej dla wykonawców. Tym samym nowo zaprezentowane utwory Wacława z Szamotuł, Mikołaja z Krakowa, Gerwazego Gorczyckiego, Mikołaja Gomółki i Jana z Lublina są poruszające, duszne, niekiedy zatrważające i onieśmielające, zabawne, czułe, zmysłowe i dla wielu pewnie obrazoburcze, odpychające i kontrowersyjne.

Anna Gadt – vocals
Zbigniew Chojnacki – accordion
Krzysztof Gradziuk – drums

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Impresariat
e-mail: impresariat@ck.lublin.pl
tel: 81 466 61 09

Zobacz również

Melt Yourself Down

9 Lublin Jazz Festiwal: Jeden z najbardziej elektryzujących fenomenów brytyjskiej sceny muzycznej po raz pierwszy w Polsce.

Flue

9 Lublin Jazz Festiwal: Łącząc instrumenty klawiszowe, bas, perkusję, pady perkusyjne, gramofony i sampler, Flue oscyluje między oldschoolem a nowoczesnością.

Silva Rerum

Silva Rerum
20:00 wstęp wolny FestiwalMuzyka

FreshMail.pl