15:30 - 29.11.2018 - Kino CK - wstęp wolny - więcej

15:30 - 29.11.2018 - wstęp wolny - więcej

Deskorolka, od kiedy wyszła z wody (jako że jej początki to surferzy, dojeżdżający na drewnianych fiszkach nad ocean), była krwawa i miała w sobie klimat grozy. Przecież pierwsze próby wykonania trudniejszego tricku kończą się zwykle otarciami, ranami, a nawet krzykiem! Zatem mamy tutaj krew, pot i horror. To wszystko w przypadku nieudanego podejścia w deskorolce norma. A co gdyby do tego dodać jeszcze więcej krwistych smaczków dla amatorów takiej właśnie estetyki? Okazuje się, że wraz ze wzrostem popularności deskorolki, pojawiały się różnorodne sposoby jej promocji wykorzystujące elementy horroru.

W trakcie wykładu prowadzący przybliży mniej znaną, krwawą ewolucję deskorolki, która i dla deskorolkarzy i dla fanów horroru może okazać się bardzo zaskakująca.

Jacek „Rdzawy Jaco” Harasimiuk – rocznik 1981, animator kultury, społecznik, pasjonat. Już w wieku 6 lat twardo stał na deskorolce – najpierw takiej z ZSRR, kupionej przez ciocię na targu. Za to od roku 1997 mknął na nowym i błyszczącym sprzęcie prosto z USA. W 2011 wspólnie z ekipą deskorolkarzy zbudował skatepark 1stFloor, za co został wyróżniony statuetką Żurawia. Ta nagroda dała mu jeszcze więcej możliwości do zarażania innych deskorolką, wiarą w siebie, pasją i uśmiechem. Prowadził warsztaty dla przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, studentów, osób starszych, niepełnosprawnych oraz wychowanków ośrodków poprawczych. Największym marzeniem Jacka jest to, żeby ludzie się do siebie uśmiechali oraz by w 2019 roku mógł powstać w Lublinie nowy skatepark, na którym mógłby zorganizować imprezę Halloween, połączoną z projekcjami filmów ze Splat!FilmFest.

Kino CK

29-11-2018 - wstęp wolny - więcej