Słońce, to słońce mnie oślepiło

18:00 – 2016-12-09 – Kino CK – 8 / 10 zł

Z  przykrością informujemy, że z przyczyn niezależnych od organizatora spotkanie z Anką Sasnal zostaje odwołane. Terminy grudniowych projekcji odbędą się zgodnie z planem.

Bohater to człowiek dobrze wytresowany przez własny lęk, który podąża za nim krok w krok. Cień-Prześladowca narzuca rytm, rygor małej stabilizacji. Uciec się nie da. Trzeba żyć na obrzeżach rzeczywistości. Na skraju sceny, tam gdzie kończy się scenografia. I strzela – do człowieka, w leżące martwe ciało, w pustkę. Oślepiony słońcem. W filmie moment zabójstwa zostaje na chwilę odroczony wizją życia w odpowiedzialności za innego człowieka. Bohater filmu stojąc nad obcym musi wybrać. W tej chwili świat zbyt mocno zaczyna do niego docierać, los obcego to ciężar a bezradność bohatera jest przytłaczająca i pod nią się ugina.

Co oznacza więc spotkanie z obcym – zarówno w wymiarze jednostkowym, dla głównego bohatera filmu, człowieka nie angażującego się w rzeczywistość, jak również w szerszym wymiarze społecznym, szczególnie w takich krajach jak Polska – ksenofobicznych, odrzucających ciężar odpowiedzialności?

reżyseria: Anka Sasnal, Wilhelm Sasnal
obsada: Rafał Maćkowiak, Edet Bassey, Małgorzata Zawadzka
dramat/ Polska, Szwajcaria/ 2016 / 74 min

Ceny biletów
8 / 10 zł
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:

Zobacz również

Słońce, to słońce mnie oślepiło
18:00 8 / 10 zł FilmSpotkanie

FreshMail.pl