Konfrontacje

Spotkanie filozoficzne: Dom, który zbudował Jack

18:00 – 2019-01-16 – Kino CK – 12 / 15 zł

Z przykrością informujemy, że Spotkanie Filozoficzne z filmem „Dom który zbudował Jack” nie odbędzie się z powodu choroby prowadzącego. Filmu nie odwołujemy, przed seansem odbędzie się krótkie wprowadzenie.

Gutek Film oraz Zespół Konfrontacji Teatralnych zaprasza na kolejne Spotkanie Filozoficzne, w ramach którego przedpremierowo pokażemy dramat Larsa von Triera „Dom, który zbudował Jack”. Po seansie, o zagadnieniach filozoficznych ukazanych w filmie, opowie Paweł Sikora. Spotkanie poprowadzi Piotr Pękala.

To podszyte czarnym humorem, długo oczekiwane dzieło Larsa von Triera – reżysera „Nimfomanki”. Prowokacyjne, śmiałe, pełne wizualnych pomysłów kino poszukujące odpowiedzi na pytanie o naturę dobra i zła.
Tytułowy Jack to nowa postać w popkulturowym klanie psychopatów, obok Kuby Rozpruwacza, Dextera czy Hannibala Lectera. Mistrz światowego kina pokazuje kilkanaście lat z życia seryjnego mordercy, piekielnie inteligentnego perfekcjonisty, pełnego sprzeczności, słabości i drobnych natręctw. Jack jest estetą, wielbicielem malarstwa, architektury, poezji i wycieczek na łono natury. Zabójca patrzy na swoje zbrodnie jak na mroczne dzieła sztuki. Jaki kształt nada swojej zbrodni doskonałej?

Trier nakręcił wiele filmów o dobrych kobietach („Przełamując fale”, „Tańcząc w ciemnościach”). Tym razem postanowił opowiedzieć o złym mężczyźnie, sięgając po motywy z malarstwa Francisa Bacona, poezję Williama Blake’a i muzykę wybitnego pianisty Glenna Goulda. Poprzez postać mrocznego estety, Lars von Trier obśmiewa społeczną hipokryzję i demaskuje mechanizmy politycznej poprawności. „Dom, który zbudował Jack” to prowokacyjne, śmiałe, pełne wizualnych pomysłów kino poszukujące odpowiedzi na pytanie o naturę dobra i zła.

reżyseria: Lars von Trier
obsada: Matt Dillon, Bruno Ganz, Uma Thurman, Riley Keough
thriller / Dania, Francja, Niemcy, Szwecja / 2018
czas trwania: 155 min

Spotkania filozoficzne to cykl comiesięcznych spotkań, na które składają się przedpremierowa projekcja filmu z repertuaru Gutek Film, wykład, a także rozmowa z publicznością na temat bezpośrednio zainspirowany filmem.
Poszukujesz odpowiedzi na istotne pytania? Zastanawiasz się, jakie problemy porusza współczesna kinematografia? Chcesz trenować kreatywne myślenie, które pomoże Ci stawić czoła wyzwaniom, jakie niesie ze sobą współczesność? Jeśli idąc do kina nie oczekujesz jedynie rozrywki – tego wszystkiego może dostarczyć Ci filozofia w kinie.
Pamiętaj! Analizując filmy, badamy strukturę rzeczywistości.

prowadzenie: Piotr Pękala


Patronem cyklu Spotkania filozoficzne jest magazyn Filozofuj!

Ceny biletów
12 / 15 zł
Kasa Czynna:
w okresie wakacyjnym:
wt-pt: 14:00-19:00
oraz na godzinę przed każdym wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Zespół Konfrontacji Teatralnych
tel.: +48 (81) 466 61 19/20
e-mail: sawicka@ck.lublin.pl
film z brutalnymi scenami przemocy, dla widzów od 18 roku życia

Zobacz również

Spotkanie filozoficzne: Dom, który zbudował Jack
18:00 12 / 15 zł FilmSpotkanie

FreshMail.pl