Kino Konfrontacji

Sprawa teatralna

17:00 – 2019-10-05 – Kino CK – wstęp wolny

Wiosną 2017 r. Komitet Śledczy przeprowadził pierwsze przeszukania w ramach sprawy karnej, którą wszyscy znają teraz jako „sprawę Sieriebriennikowa”, „siódmego studia” lub „sprawę platformy”.

Sześć osób, w tym światowej sławy reżyser, jest oskarżonych o kradzież z państwowej kasy ponad stu milionów rubli przeznaczonych na spektakle. I za to mogą iść do więzienia na 10 lat.

Dziennikarze Katerina Gordeeva i Roman Super próbują dowiedzieć się, jaka jest istota tej sprawy. Rozmawiają z ludźmi, którzy wiedzą, czym jest teatr, i jak jego funkcjonowanie wygląda od strony finansowej. Analizują przepływ finansów w dokumentach rozliczeniowych. Rozmawiają z tymi, z którymi wcześniej nikomu się nie udało. W filmie próbowano pokazać przyczynę niezrozumienia tematu finansowania teatru oraz co doprowadziło do tego, że oklaski publiczności i komplementy Ministerstwa Kultury zamieniły się w aresztowania. Dziennikarze biorą udział również we wszystkich rozprawach sądowych.

reżyseria: Ekaterina Gordeeva, Roman Super
dokumentalny / Rosja / 2018
Czas trwania: 69 min

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
we wrześniu:
pn-pt: 13:00-18:00
oraz na godzinę przed każdym wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Zespół Konfrontacji Teatralnych
tel.: +48 (81) 466 61 19/20
e-mail: sawicka@ck.lublin.pl

Zobacz również

Dzień w Juriewie

24. Konfrontacje Teatralne: Luba, piękna, wyrafinowana śpiewaczka operowa bierze kilka dni urlopu, aby odwiedzić wraz z synem swoje rodzinne miasto Juriew.

Uczeń

24. Konfrontacje Teatralne: Światowa premiera filmu miała miejsce na Festiwalu Filmowym w Cannes w 2016 r., gdzie obraz wyróżniono nagrodą im. François Chalaisa.

Korytarz

24. Konfrontacje Teatralne: W „Korytarzu” otrzymujemy rekonstrukcje z doświadczeń kształtujących pokolenie reżysera. To także obraz niespokojnej najnowszej historii Litwy. W jednej z ról zobaczymy Eimuntasa Nekrošiusa.

Wysoka dziewczyna

24. Konfrontacje Teatralne: W nagrodzonym w Cannes, trzymającym za gardło i gęstym od emocji filmie Kantemira Bałagowa oglądamy miasto podnoszące się z ruin i jego mieszkańców.
Sprawa teatralna

FreshMail.pl