19:00 - 04.11.2016 - Sala Widowiskowa - 20 zł - więcej

19:00 - 04.11.2016 - 20 zł - więcej

Lubelski Teatr Tańca
„Stalking Paradise” to spektakl pod kierunkiem norwesko-estońskiego duetu choreografów Roosna i Flak, w którym tancerze Lubelskiego Teatru Tańca oraz Pracowni Fizycznej z Łodzi wspólnie poszukują odpowiedzi na pytania o wiarę.
Rozmaite elementy wiary poddane są analizie w spektaklu, zarówno poprzez ruch, jak i dźwięk oraz tekst: dogmatyzm, płynność, zmiana, stabilność, adaptacja. Na jakiej podstawie podejmujemy nasze decyzje? Podejmujemy działania, aby wypełnić społeczne oczekiwania czy raczej kierując się przede wszystkim własnymi przekonaniami? Jak rozpoznajemy różnicę pomiędzy tymi dwiema opcjami – czy w ogóle istnieje między nimi jakaś istotna różnica?

koncepcja i choreografia: Külli Roosna, Kenneth Flak; taniec: Beata Mysiak, Anna Żak , Ryszard Kalinowski, Wojciech Kaproń, Aleksandra Łaba, Wojciech Łaba; muzyka i wideo: Kenneth Flak; światło: Grzegorz Polak; realizacja dźwiękowa: Dariusz Kociński; produkcja: Centrum Kultury w Lublinie, Instytut Muzyki i Tańca; premiera: 13 września 2014 r.; czas trwania: 60 min

Spektakl „Stalking Paradise” został zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2014

Sala Widowiskowa

04-11-2016 - 20 zł - więcej