Lublin Jazz Festiwal

Steve Coleman and Five Elements [ODWOŁANE]

20:00 - 26.04.2020 - Sala Widowiskowa - 70/90 zł (bilet na dwa koncerty) - więcej
Lublin Jazz Festiwal

20:00 - 26.04.2020 - 70/90 zł (bilet na dwa koncerty) - więcej
Kup bilet

Steve Coleman – amerykański saksofonista, kompozytor, wizjoner współczesnej muzyki improwizowanej oraz wielki duchem filozof rytmu i czarnej kultury.

Działa już od ponad trzech dekad i jest powszechnie uważany za jednego z najbardziej wpływowych muzyków swojego pokolenia i jednego z najważniejszych saksofonistów w amerykańskim jazzie ostatnich trzydziestu lat. Przesiąknięty muzyką Charliego Parkera, Johna Coltrane’a i Ornette Colemana, stał się jednym z najbardziej niezwykłych głosów saksofonu jazzowego, piewcą rozimprowizowanych Afroamerykanów, powracających do źródeł własnej kultury. W połowie lat 80. współzałożyciel ruchu M-BASE, w którym inteligencja oraz duchowość wykreowały nową koncepcję harmonii oraz współpracy muzyków w zespole.

Koncert Steve Coleman and Five Elements to rodzaj metafizycznej podróży, zarówno w głąb historii muzyki, jak i własnej duszy. Występował i nagrywał z takimi muzykami jak: Sam Rivers, Cecil Taylor, Dave Holland, David Murray, Doug Hammond, Mike Brecker, Ravi Coltrane, Abbey Lincoln, Cassandra Wilson, a nawet z grupą The Roots.

Steve Coleman – alto saxophone
Jonathan Finlayson – trumpet
Kokayi – wordsmith
Anthony Tidd – electric bass