Splat!FilmFest

Straceni chłopcy

20:30 – 2017-09-24 – Sala Widowiskowa – wstęp wolny

Matka i jej dwóch nastoletnich synów przeprowadza się do małego miasteczka. Młodszy z nich zaprzyjaźnia się z fanami komiksów, którzy uważają się za łowców wampirów. Tymczasem starszy przystaje do gangu motocyklowego, przesypia całe dnie i prowadzi rockandrollowy tryb życia.

Kręceni w miasteczku Santa Cruz (nazywanego przez jakiś czas stolicą seryjnych morderstw)„Straceni chłopcy”, sygnowani przez Joela Schumachera, są niewątpliwie dziełem kultowym, między innymi poprzez zręczny mariaż gatunkowy: z jednej strony jest to obraz o wampirach, z drugiej – produkcja dla młodzieży, których tak dużo było w latach 80. Duch tej dekady zresztą unosi się nad filmem cały czas. Jest choćby kicz, głośna muzyka i długie włosy. Są też piękne, utrzymane w mroku zdjęcia tworzone przez Michaela Chapmana (autor zdjęć do „Taksówkarza”, „Inwazji łowców ciał” czy „Wściekłego byka”). Klasyk spod ręki Schumachera jest typowy dla lat swojej dekady również dlatego, że śmiało wykorzystuje klisze łącząc je z atrakcyjnością wizualną i epickim rozmachem. A za to w końcu kochamy lata 80.!

horror, komedia / USA / 1987
czas trwania: 87 min

reżyser: Joel Schumacher; scenariusz: Jan Fischer, James Jeremias, Jeffrey Boam; zdjęcia:Michael Chapman; montaż: Robert Brown; muzyka: Thomas Newman; obsada: Jason Patric, Corey Haim, Dianne Wiest, Barnard Hughes, Edward Herrmann, Kiefer Sutherland, Jami Gertz, Corey Feldman

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Monika Stolat
tel .+48 519 122 799
e-mail: stolat.monika@gmail.com
film dla osób od 16 roku życia
film w języku angielskim z polskimi napisami

Zobacz również

Straceni chłopcy
20:30 wstęp wolny FestiwalFilm

FreshMail.pl