Splat!FilmFest

Strach ma śmieszne oczy – motyw klauna w horrorze

17:00 – 2017-09-19 – Sala Kinowa – wstęp wolny

Od Pennywise’a po Kapitana Spauldinga i Mordercze Klauny z Kosmosu – prześledzimy jak kino grozy i popkultura zmieniały nasze postrzeganie sympatycznych (?) gości w szerokich spodniach i przydużych butach.

Poczet potworów w kinie grozy może być zaskakujący: od wampirów, przez morderców, aż po …klauny. Czym jest klaunofobia? Który morderca przebierał się za klauna? Gdzie przebiega subtelna granica między grozą a komizmem?

prowadzenie: Marta Płaza – absolwentka dziennikarstwa i filmoznawstwa. Miłośniczka kampu, kiczu i tandety, szczególnie filmowej. Fascynuje się grozą odkąd w wieku 12lat spod kołdry obejrzała film „Omen”, a dzięki „Z archwium X” przekonała się jak bardzo przerażająca może być muzyka filmowa.

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Biuro Organizacyjne Festiwalu
Monika Stolat
tel .+48 519 122 799
e-mail: stolat.monika@gmail.com

Zobacz również

Oniryzm i komizm w horrorach Wesa Cravena

Splat!FilmFest3: Podczas spotkania wspólnie przyjrzymy się najważniejszym filmom reżysera - od szokującego „The Last House on the Left” po czwartą część „Krzyku”.

Od killerki do fighterki – wizerunek kobiet w kinie grozy

Splat!FilmFest3: Piękna i niebezpieczna. Odważna i zawzięta. A może mroczna i tajemnicza? Kobieta w kinie grozy niejedno ma imię.

Apetyt na zwariowane sny. Kasety VHS w Polsce okresu transformacji

Splat!FilmFest3: Podczas wykładu postaramy się zrekonstruować obraz polskiego rynku wideo od strony społecznej, jak i ekonomiczno-instytucjonalnej.

Xawery Żuławski – spotkanie

Splat!FilmFest3: Podczas spotkania porozmawiamy o twórczości Andrzeja Żuławskiego.
Strach ma śmieszne oczy – motyw klauna w horrorze
17:00 wstęp wolny FestiwalFilmSpotkanie

FreshMail.pl