Lublin Jazz Festiwal

Sudoku Killer

22:00 – 2017-04-21 – Piwnice CK – bilety całodniowe: 70 / 50 zł, 30 zł

Po raz pierwszy w Polsce zespół Cateriny Palazzi – kontrabasistki uznawanej przez włoską krytykę za najlepszą kompozytorkę oraz jeden z najbardziej obiecujących talentów ostatnich lat.

Muzycy mają wspólną historię doświadczeń muzycznych: począwszy od jazzu, przez rock, do muzyki eksperymentalnej. Ich pierwszy album „Sudoku Killer” wydany w 2010 r. doskonale przyjęty w kraju i za granicą dał im opinię zespołu ambitnego i nieprzewidywalnego.
Najnowszy album „Infanticide” kilka dni po wydaniu został uznany najlepszym albumem jazzowym we Włoszech.

Caterina Palazzi – double bass, compositions
Antonio Raia – tenor sax
Giacomo Ancillotto – guitar
Maurizio Chiavaro – drums

Caterina Palazzi urodziła się w Rzymie w 1982 r. Już jako dziecko była członkiem Rzymskiej Akademii Filfarmonicznej pod dyrekcją Pablo Colino, studiując jednocześnie grę na flecie poprzecznym. W wieku 13 lat rozpoczęła naukę gry na gitarze u prywatnych nauczycieli. W wieku 19 lat zbliżyła się do jazzu podczas uczęszczania na DAMS University (Arts, Music and Show). W 2002 r. rozpoczęła kurs zawodowy w Saint Louis College of Music w Rzymie, po czym postanowiła przenieść się do klasy kontrabasu, kontynuując zarówno naukę muzyki klasycznej, jak i jazzowej. Brała udział w licznych warsztatach, m.in. Roccella Ionica, Siena, Jazz’s Cool czy We love jazz z amerykańskim kontrabasistą Buster’em Williams’em. Od 2008 r. zaczyna czas intensywnej aktywności koncertowej i festiwalowej.

Ceny biletów
bilety całodniowe: 70 / 50 zł, 30 zł
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Impresariat
e-mail: impresariat@ck.lublin.pl
tel: 81 466 61 09
bilety:
- 70 zł - całodniowe, m. siedzące
-50 zł - całodniowe, m.stojące
- 30 zł - wejściówka na koncert Sudoku Killer

Zobacz również

Melt Yourself Down

9 Lublin Jazz Festiwal: Jeden z najbardziej elektryzujących fenomenów brytyjskiej sceny muzycznej po raz pierwszy w Polsce.

Flue

9 Lublin Jazz Festiwal: Łącząc instrumenty klawiszowe, bas, perkusję, pady perkusyjne, gramofony i sampler, Flue oscyluje między oldschoolem a nowoczesnością.

Louis Moholo-Moholo „4 Blokes”

9 Lublin Jazz Festiwal: Jedna z przełomowych postaci sceny muzycznej ostatniego półwiecza wraz z zespołem zagra w Centrum Kultury

Trio Cukier

Jazz w mieście: Muzyka Trio Cukier to elektroakustyczna improwizacja
Sudoku Killer
22:00 bilety całodniowe: 70 / 50 zł, 30 zł FestiwalMuzyka

FreshMail.pl