22:00 - 31.12.2018 - plac Litewski, plac Łokietka - wstęp wolny - więcej

22:00 - 31.12.2018 - wstęp wolny - więcej

Tegoroczny wieczór sylwestrowy to muzyczny dialog na dwóch scenach z różnymi klimatami muzycznymi. W ten sposób nawiązujemy do historii Lublina i 450-lecia Unii Lubelskiej.

Dwie sceny – polska i litewska – staną naprzeciwko siebie na dwóch krańcach deptaka. Na placu Litewskim, gdzie 450 lat temu podczas obrad Unii stacjonowali Litwini – scena litewska. Scena polska obok Bramy Krakowskiej – w pobliżu Zamku i Starego Miasta, gdzie mieszkał król i szlachta polska.

W Nowy Rok wejdziemy bawiąc się w różnych klimatach muzycznych. Lubelski deptak i przestrzeń pomiędzy scenami stanie się karnawałowym parkietem, wypełnionym wydarzeniami, tańcem i dobrą atmosferą – jak na wielkiej, miejskiej domówce. Główne sceny uzupełni trzecia, na której pojawią się sztukmistrze. Wszystko to będzie się działo pod wyjątkowym, przygotowanym na tę okazję świetlnym dachem, który przy użyciu specjalnych efektów rozciągnie się nad całym deptakiem.

O północy przywitamy Nowy Rok w niezwykłej, odświętnej atmosferze: wśród wystrzałów srebrzystego, mieniącego się w blasku świateł confetti. Do współpracy zaprosiliśmy szereg restauracji i barów działających w przestrzeni deptaka, aby razem z nimi stworzyć wyjątkowy wieczór dla mieszkańców naszego miasta!

Scena litewska

plac Litewski / godz. 22.00-1.00

Noruišis (Žilvinas Noruišis) – jest DJ-em od prawie 20 lat. Jego pasją jest muzyka lat 60. i 70. Jego ostatnie sety są bardziej elektroniczne i uwzględniają dokonania europejskich producentów z gatunku jazzu, hip-hopu, neo soul’u i lo-fi popu.
Eroot (Erik Berezok) – jest jednym z najważniejszych litewskich DJ-ów czerpiących z muzyki reggae. Wykorzystując swój niewątpliwy gust i bogatą kolekcję winyli, wielokrotnie przynosił moc pozytywnej muzyki na liczne parkiety. W swoich setach wprowadza niezapomniane i barwne połączenie reggae i wszelkiego rodzaju dubowych motywów, które można usłyszeć również w jego miksowanych nagraniach winylowych.
Souldatov (Artiom Soldatov) – jeden z bardziej znanych litewskich DJ-ów. Porusza się w klimatach tech-house, technoprogressive, deep-house, club house. Uwielbia improwizację, dlatego jego produkcje zawierają wiele zaskakujących elementów i oryginalnych brzmień. Tworzy i rozwija nowe muzyczne kierunki.

godz. 22:00: DJ Noruišis (Žilvinas Noruišis)

godz. 22:45: DJ Eroot (Erik Berezok)
godz. 23:30: DJ Souldatov (Artiom Soldatov)
godz. 00:00: Uroczyste powitanie Nowego Roku
godz. 00:05-00:40: DJ Souldatov (Artiom Soldatov)
godz. 1:00: Zakończenie wydarzenia

Scena polska

plac Łokietka / godz. 22.00-1.00

DJ-om z Litwy będą towarzyszyć polscy muzycy, którzy przygotowują specjalny materiał na tę sylwestrową noc. Na scenie polskiej zobaczymy i usłyszymy specjalne, jedyne w swoim rodzaju, stworzone na tę wyjątkową noc, muzyczne połączenie najbardziej rock and rollowych lubelskich muzyków z zespołów Backbeat z udziałem Łukasza Jemioły, Lublin Street Band i wielu innych zaproszonych artystów.

PROGRAM:
godz. 22:00: DJ Allan White
godz. 23:00: Super Grupa (Backbeat, Łukasz Jemioła, muzycy Lublin Street Band)
godz. 00:00 – Uroczyste powitanie Nowego Roku
godz. 00:05-00:40: Super Grupa
godz. 1:00: Zakończenie wydarzenia

Partner sceny polskiej: Tinto Wine Bar Restauracja

Scena Sztukmistrzów

środek deptaka / godz. 22:00-1:00
godz. 22:00-1:00: pokazy Sztukmistrzów / muzyka: Dj Dziewczyn

Na terenie obu imprez masowych: sceny polskiej litewskiej, obowiązuje zakaz wnoszenia alkoholu, szklanych butelek, materiałów pirotechnicznych i narzędzi, które mogą stanowić zagrożenie dla pozostałych uczestników.
Wejście na teren imprezy masowej będą otwarte od godz. 21.00.

Dokładnie 450 lat temu rozpoczęły się polsko-litewskie negocjacje na temat tworzenia Rzeczypospolitej Obojga Narodów, która dziś nazywa się Unią Lubelską.
Długo wypracowywane porozumienie pomiędzy Litwinami i Polakami było niezwykle wizyjnym dziełem i stało się podstawą zbudowania wielkiego, dumnego królestwa Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Należy pamiętać, że obrady sejmu były niezwykle gorące, a polityka negocjacji bardzo trudna, a sami Litwini niezbyt dobrze zapamiętali te rozmowy. Jednak wydarzenia, które rozpoczęły się zimą, a latem sfinalizowały w czasie sejmów lubelskich, doprowadziły do niezwykłego w tych czasach traktatu: Unii Lubelskiej.

W związku z organizacją Sylwestra Miejskiego i związanym z tym zamknięciem dla ruchu ul. Królewskiej, od 31 grudnia br. od godz. 20:00 do 1 stycznia 2019 r. do zakończenia kursowania komunikacji nocnej, obowiązują objazdy dla pojazdów komunikacji miejskiej.
Jak co roku, przejazd liniami nocnymi w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia, będzie bezpłatny dla wszystkich zainteresowanych.

plac Litewski, plac Łokietka

Gabriela Żuk