Muzyka Ucha Trzeciego

Tatvamasi / TOC

20:30 – 2018-09-28 – Piwnice CK – 20 zł

Muzyka Ucha Trzeciego to nowy cykl spotkań muzycznych, na który składać się będą improwizowane koncerty grupy Tatvamasi z zaproszonymi europejskimi muzykami.

TOC – francuskie trio będące jedną z kilku formacji składających się z muzyków w Lille skupionych w stowarzyszeniu Muzzix. Muzycznym fundamentem zespółu są zorganizowane struktury często wchodzące w hipnotyczne, niezwykle ekspresyjne, plemienne pulsacje i wibracje okraszane uwodzącymi liniami melodycznymi, nieraz zahaczającymi o przewrotnie skonstruowane, przekorne piosenki. Od 2008 roku grupa gra w tym samym składzie: Jérémie Ternoy (Fender Rhodes), Ivann Cruz (gitara) oraz Peter Orins (perkusja).

Tatvamasi to polski septet w barwnej, instrumentalnej muzyce rockowej, wzmocnionej namiętnościami jazzu, zamglony ziołami psychodelii, skręcony napięciami podziemnej muzyki rockowej. Zbudowany na pociągających riffach, pulsacji, improwizacjach. Ma na koncie 4 płyty, współpracował z takimi muzykami jak Martin Kuchen, Yedo Gibson czy Vasco Trilla.
Żonglując konwencjami, improwizując, inspirują się sceną Canterbury (Soft Machine, Gong), krautrockiem (Amon Düll II, Can) i nowojorską sceną Downtown. Z Anglikami z Canterbury łączy ich luz, poczucie humoru i absurdu, z krautrockiem – surowa, podziemna energia i pulsacja, a ze Sceną Downtown awangarda (minimalizm, sonoryzm) i etniczne inspiracje (folkor slowiański, żydowski, arabskie skale).

skład:
Anna Witkowska – skrzypce
Małgorzata Pietroń – wiolonczela
Michał Ostrowski – skrzypce
Tomasz Piątek – saksofon tenorowy
Grzegorz Lesiak – gitara
Łukasz Downar – gitara basowa
Krzysztof Redas – perkusja
gościnnie:
Agu Gurczyńska – wokal
Jérémie Ternoy : Fender Rhodes
Ivann Cruz : gitara
Peter Orins : perkusja

Muzyka Ucha Trzeciego to nowy cykl spotkań muzycznych, na który składać się będą improwizowane koncerty grupy Tatvamasi z zaproszonymi europejskimi muzykami. Cykl powstał w porozumieniu z Henrykiem Palczewskim (twórcą audycji radiowej pod tym samym tytułem), który jest jednym z największych kolekcjonerów i znawców muzyki awangardowej na świecie.

Ceny biletów
20 zł
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Impresariat
e-mail: impresariat@ck.lublin.pl
tel: 81 466 61 09

Zobacz również

Tatvamasi / TOC
20:30 20 zł Muzyka

FreshMail.pl