Teatr Czytelni Dramatu

Miasto Dada

17:00 – 2017-10-15 – Sala Widowiskowa – 20/30 zł

Spektakl na podstawie „Urartu” Daniela Adamczyka i Wojciecha Dunina-Kozickiego. 

Jednym z podstawowych problemów, jakie podejmuje spektakl, jest pytanie o odpowiedzialność za miejsce, w którym się żyje.
Akcja toczy się w mieście zmagających się tłumów – kolaż elementów teraźniejszości i historii opowiedziany i wyśpiewany chórem. To energetyczny, dynamiczny spektakl – z jednej strony teatr ruchu, niemalże tańca, z drugiej jednak z mocno wyeksponowanym tekstem z akcentem postawionym na… odsensawianie treści. Czyli jak powiedzieć to, co chcemy wyrazić, tak, aby w końcu to powiedzieć i zostać szczerze wysłuchanym.

Tematyka spektaklu dotyka specyfiki miasta i świata wyczytanego z systemu znaków. Jest to spojrzenie przez pryzmat problemów współczesnej jednostki zderzonej z potęgą placu, jak i braku przestrzeni w publicznych środkach transportu, z problemem napięć rodzących się po obu stronach miski, a szczególnie na jej brzegach, gdzie gęstość zaludnienia powoduje, że każde państwo-miasto z narzecza przełożonego na język wszelkich przekładów tworzy sobie swój mały zalew i mały sąd najwyższy. Dlatego właśnie postanowiliśmy wspólnie podjąć ten temat, przyjrzeć mu się uważnie z bliska, a to, co zobaczyliśmy, przeraziło nas i daliśmy temu wyraz w naszej sztuce.

Wojciech Dunin-Kozicki
reżyseria i choreografia
Daniel Adamczyk
scenariusz
Daniel Adamczyk
Wojciech Dunin-Kozicki
współpraca choreograficzna
Wojciech Kaproń
scenografia i kostiumy
El Bruzda
muzyka
Małgorzata Krasowska
obsada
Barbara Ciemięga
Justyna Jary
Paulina Dziuba
Ihor Aronov
Wojciech Jaworski
Jan Tuźnik
Ceny biletów
20/30 zł
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Zespół Konfrontacji Teatralnych
tel.: +48 (81) 466 61 19/20
e-mail: konfrontacje@ck.lublin.pl
czas trwania: 60 min
 

Karnety festiwalowe: 600/ 400 zl
Lista spektakli w ramach karnetu

Zobacz również

Teatr i demokracja. Praktyki instytucjonalne w polskim teatrze – debata

„Polish Theatre Journal” („PTJ”) jest internetowym, anglojęzycznym, naukowym czasopismem poświęconym współczesnemu polskiemu teatrowi i performansowi, wydawanym dwa razy do roku przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

My

Spektakl to efekt międzynarodowego projektu teatralnego, zrealizowanego przez kadrę współpracującą z DDK ,,Bronowice" w ramach programu Polsko-Ukraińskiej Wymiany Młodzieży.

Teatr Dramatyczny: Kobiety bez znaczenia

„Kobiety bez znaczenia”, brytyjskiego aktora i dramaturga Alana Bennetta, to zgrabnie połączone w jeden tytuł dwa z dwunastu monologów z cyklu "Talking heads" (Gadające głowy).

Dream of Broadway

W „Dream of Broadway” zabrzmią utwory, które przez lata kształtowały artystyczną osobowość kierownika sceny muzycznej warszawskiego Teatru Rampa. Jakub Wociał wystąpi ze znakomitą rosyjską pianistką Mariną Komissartchik oraz zaproszonymi gośćmi.
Miasto Dada

FreshMail.pl