Company B. Valiente

The Artist’s Space

18:00 – 2017-11-16 – Sala Czarna Galerii Labirynt – 15 / 25 zł

Czym jest taniec? Albo muzyka? Gdzie znajdują się granice pomiędzy różnymi formami sztuki? Jak dalece może artysta przesuwać własne granice, aby posługiwać się kilkoma dziedzinami sztuki w tym samym czasie?

Te pytania oraz kilka innych odnoszących się do ekspresji artystycznej znajdują się w centrum artystycznych poszukiwań Company B. Valiente. Jedną z inspiracji do stworzenia tego spektaklu jest estetyka kompozytora Iannisa Xenakisa. Był znany z tego, że odrzucił główne koncepcje tonalności, wykorzystując natomiast matematyczne, fizyczne i architektoniczne zasady do swoich kompozycji muzycznych. Inną inspiracją jest umiejętność Company B. Valiente do miksowania sztuk wizualnej, teatru, muzyki, architektury i tańca. Podczas trwania spektaklu, trójka jego bohaterów stale wychodziła ze swoich ról performerów o charakterze fizycznym, bądź muzycznym, aby wziąć udział w tworzeniu architektury na scenie.

choreografia/pomysł/kostiumy/scenografia: Gunhild Bjørnsgaard; wsparcie artystyczne/dramaturgia/scenografia: Marcelino Martin Valiente; taniec/śpiew: Nina Biong; kompozytor/saksofon/wykonanie: Rolf-Erik Nystrøm; kompozytor/perkusja/wykonanie: Eirik Raude; światło: Martin Myrvold; współprodukcja: Bærum Culture House; premiera: 2014; czas trwania: 60 min

Ceny biletów
15 / 25 zł
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Lubelski Teatr Tańca
tel.: 81 466 61 46
e-mail: taniec@ck.lublin.pl
bilety grupowe: 10 zł (od 10 osób)
czas trwania: 60 min

Zobacz również

Paweł Sakowicz: TOTAL / Maria Zimpel: noish~

21. MSTT: Solowe choreografie Pawła Sakowicza i Marii Zimpel

Godos

21. MSTT: Wraz z Aura Dance Company odkryj świat, w którym spotyka się przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, gdzie miesza się kobieca seksualność, oraz futurystyczne wizje.

Inna Aslamova: Solo no2 / Daniil Belkin: Leaning On

21. MSTT: Krótka solówka Inny Adlsmovej jest wyzwaniem i próbą przekroczenia granic. Leaning On” zostało stworzone z bardzo minimalistycznych ruchów, nasyconych głębią i wrażliwością.

Ostatnie solo K.

21. MSTT: „Chyba minęły już moje najlepsze lata. Gdy istniała szansa na szczęście. Ale nie chciałbym żeby wróciły. Teraz, gdy mam w sobie ten ogień, już nie. Nie, nie chciałbym, żeby wróciły” - Samuel Beckett, „Ostatnia taśma”
The Artist’s Space
18:00 15 / 25 zł 21. MSTTFestiwalTaniecTeatr

FreshMail.pl