Splat!FilmFest

The Evil Within

00:15 – 2017-09-23 – Sala Widowiskowa – 10 zł

Niepełnosprawny intelektualnie chłopak jest nękany przez bezduszną kreaturę. Sadystyczna postać nawiedza go w snach, staje się także jego lustrzanym odbiciem doprowadzając bohatera do morderczego szału.

O rzadko którym filmie można stwierdzić, że jest do tego stopnia dziełem osobistym, że staje się testamentem twórcy. Reżyser i scenarzysta zmarł w trakcie kończenia prac nad obrazem. Andrew Getty był potomkiem potentata naftowego, którego fortuna warta była miliardy dolarów. Zrealizowany przez niego film miał wyrazić nękające go koszmarne wizje jego wyobraźni napędzanej przez narkotykami. Prace nad obrazem trwały 15 lat z powodu obsesyjnego dążenia Getty’ego do perfekcji, który wciąż ulepszał każdy detal.
Wydatki na produkcję filmu, pokrywane przez Getty’ego z własnej kieszeni, doprowadziły dziedzica fortuny do ruiny finansowej. Mimo kampowego dekoru i rozdygotania, stanowi zapis wyobrażeń rozgorączkowanego, nękanego koszmarami umysłu.

horror / USA / 2017
czas trwania: 100 min

reżyseria: Andrew Getty; scenariusz: Andrew Getty; zdjęcia: Stephen Sheridan; montaż: Michael Luceri; muzyka: Mario Grigirov; obsada: Sean Patrick Flanery, Dina Meyer, Frederick Koehler, Michael Berryman, Brianna Brown, and Kim Darby; producenci: Robert S. Hickey, Kent Van Vleet, Michael Luceri; produkcja: Supernova, LLC, & The Writers Studio, LLC; właściciel praw: Vision Films

Ceny biletów
10 zł
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Monika Stolat
tel .+48 519 122 799
e-mail: stolat.monika@gmail.com
film dla osób od 16 roku życia
polska premiera
film w języku angielskim z polskimi napisami

Zobacz również

The Evil Within
00:15 10 zł FestiwalFilm

FreshMail.pl