Jazz Bez 2017

The Necks

19:00 – 2017-12-07 – Studio Koncertowe Radia Lublin – 30 - 40 zł

Uważany za jeden z najoryginalniejszych i najbardziej wpływowych zespołów jazzowych, na żywo w Lublinie

Eksperymentalne trio jazzowe powstałe w 1987 roku, założone przez Chrisa Abrahamsa, Tonego Bucka oraz Lloyda Swantona. The Necks przekraczają granice stylistyczne – łączą muzykę improwizowaną z jazzem, post-rockiem, ambientem, minimalizmem, elektroniką. Ich improwizacje powoli rozwijają się i zaczarowują hipnotycznym groovem. Przy pozornej prostocie, rzucają nowy, coraz silniejszy urok na słuchacza. I trudno powiedzieć, co to właściwie za muzyka.

Chris Abrahams – piano
Tony Buck – drums
Lloyd Swanton – doublebass

Ich muzyka to emocjonująca podróż w nieznane. Tak jakby oglądając cały świat w ziarenku piasku, The Necks odkrywają przed nami całkiem nowy muzyczny kosmos za pomocą najmniejszych muzycznych gestów.

The Guardian

The Necks skupiają uwagę słuchacza na samej muzyce, a nie na efektownych środkach. Nigdy nie ma się wrażenia że grają przez godzinę tylko po to by się popisać, by zarzucić cię pomysłami, ale by dać przyjemność skupienia się na najdrobniejszych detalach.

Pitchfork
Ceny biletów
30 - 40 zł
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Adam Szczepanek
e-mail: jazzbezwlublinie@gmail.com

Zobacz również

Joseph Wieniawski Sextet

Zespół podejmie się reinterpretacji salonowego utworu Józefa Wieniawskiego „Souvenir de Lublin”, nawiązując do tradycji jazzu jako muzyki głośnej, szorstkiej i transowej.

Mark Tokar Group

Każdy z muzyków Mark Tokar Group przez lata wypracował własny, niepowtarzalny język artykulacji jazzowej. Co wyniknie z połączenia tych czterech muzycznych osobowości?

Drugi Lubelski Salon Ambientu

Lubelski Festiwal Filmowy: Salon Ambientu po raz drugi w Lublinie.
The Necks
19:00 30 - 40 zł FestiwalMuzyka

FreshMail.pl