Splat!FilmFest

To

20:55 – 2017-09-19 – Sala Widowiskowa – wstęp wolny

Amerykańska sielanka pewnego małego miasteczka zostaje brutalnie zniszczona, gdy demoniczna istota w postaci upiornego klauna porywa i zabija dzieci. Siedmioro przyjaciół postanawia stawić czoła złej sile. Niestety po 30 latach ich najgorszy koszmar powraca. Teraz, już jako dojrzali ludzie, muszą stawić czoła źródłu swych dziecięcych lęków i załatwić sprawę raz na zawsze.

„To” jest jedną z najsłynniejszych i najbardziej przerażających powieści Stephena Kinga, która została przeniesiona na srebrny ekran w 1990 roku. I być może właśnie z uwagi na środek przekazu jest horrorem dość nietypowym. Bo choć mało tu krwi i przemocy, strachu jest co niemiara. Ogromna w tym zasługa Tima Curry’ego, odtwórcy głównej roli, którego występ jest bardzo sugestywny, tak samo jak charakteryzacja, która była na tyle dobra, że podobno aktorzy i cała ekipa filmowa starali się go na planie filmowym unikać.

horror / USA, Kanada / 1990
czas trwania: 192 min

reżyseria: Riccardo Bernasconi, Francesca Reverdito; scenariusz: Riccardo Bernasconi, Francesca Reverdito, Giacomo Mondadori; zdjęcia: Richard Leiterman; montaż: David Blangsted, Robert F. Shugrue; muzyka: Richard Bellis; obsada: Tim Curry, Richard Thomas, Annette O’Toole, John Ritter, Harry Anderson, Dennis Christopher, Tim Reid, Richard Masur

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Monika Stolat
tel .+48 519 122 799
e-mail: stolat.monika@gmail.com
film w języku angielskim z polskimi napisami

Zobacz również

To
20:55 wstęp wolny FestiwalFilm

FreshMail.pl