Konfrontacje

Tommaso

19:00 – 2020-02-14 – Kino CK – 12/15 zł

Ferrarowski portret artysty z czasów starości jest jednym z najszczerszych i najbardziej poruszających filmów o mężczyźnie – jedną z najwybitniejszych produkcji ostatnich lat.

Grany przez Willema Dafoe Tommaso jest ekranowym alter ego samego reżysera. Wrażenie obcowania z intymnym dziennikiem potęguje fakt, że towarzyszkę życia Tommaso zagrała Cristina Chiriac, partnerka Abla, a w rolę córeczki ekranowej pary wciela się mała Anna Ferrara. Akcja filmu rozgrywa się natomiast w rzymskim mieszkaniu autora „Złego porucznika”. Nie sposób dociec, gdzie kończy się scenariusz, a zaczyna coś na kształt psychodramy. Niepostrzeżenie stajemy się świadkami dekonstrukcji toksycznej męskości – z jej agresją, zazdrością, seksualnymi frustracjami i uzależnieniami. Tommaso walczy ze swoimi demonami, a przede wszystkim z potężnym ego. Chodzi na mityngi AA, medytuje, pracuje z młodymi aktorami, stara się być dobrym ojcem i partnerem, ale jego nastroje zmieniają się nieoczekiwanie i gwałtownie. Czułość ustępuje atakom złości, bliskość – potrzebie dominacji, późne ojcostwo frustruje. Ferrarowski portret artysty z czasów starości jest jednym z najszczerszych i najbardziej poruszających filmów o mężczyźnie – jedną z najwybitniejszych produkcji ostatnich lat.

reżyseria: Abel Ferrara
obsada: Willem Defoe, Anna Ferrara, Cristina Chiriac
dramat / Włochy / 2019
czas trwania: 115 min

Ceny biletów
12/15 zł
Kasa Czynna:
pn-pt: 10:00-19:00
oraz na godzinę przed każdym wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Zespół Konfrontacji Teatralnych
tel.: +48 (81) 466 61 19/20
e-mail: sawicka@ck.lublin.pl

Zobacz również

Zdrajca

Niejednoznaczny, trzymający w napięciu, spektakularny „Zdrajca” to film o mafii, jakiego jeszcze nie było. To historia opowiadana z perspektywy bossa, który nieoczekiwanie staje po stronie sprawiedliwości.

Eastern

W świecie regulowanym bezwzględnym, patriarchalnym kodeksem dwie młode dziewczyny, w imię honoru swych rodzin, muszą dokończyć krwawą wendetę.

Jezioro dzikich gęsi

Nowy film Diao Yinana, jednego z najważniejszych chińskich twórców, to stylowy kryminał neo-noir, będący prawdziwą ucztą dla zmysłów.

Judy

Fenomenalna, oscarowa rola Renée Zellweger w porywającej opowieści o jednej z największych gwiazd kina i piosenki, której niezapomniany przebój „Over the rainbow” przyniósł nieśmiertelność.
Tommaso
19:00 12/15 zł Film

FreshMail.pl