Fantazja

18:00 – 2017-10-14 – Sala Widowiskowa – 30/40 zł

Anna Karasińska w swoim spektaklu zajmuje się tematem wyobraźni i teatrem jako miejscem, w którym rodzi się fikcja. Jak powstaje umowa między publicznością a twórcami i wykonawcami przedstawienia?

Co jest potrzebne, byśmy uwierzyli w rzeczywistość sceniczną? Czy wyobraźnia ma swoje granice? Czy są rzeczy, zjawiska, postaci, których nie da się pomyśleć w teatrze? Tytuł spektaklu nawiązuje do muzycznej fantazji, która jest utworem o swobodnej, często improwizowanej formie, łączącej różne gatunki muzyczne.

Spektakl prosty wyrafinowaną prostotą, obłędnie dowcipny, a chwilami wzruszający. (…) „Fantazja” domyka cykl, który można by chyba nazwać tetralogią o patrzeniu i wczuwaniu się. W debiutanckim „Ewelina płacze” aktorzy TR grali zastępujących ich stażystów, wyobrażających sobie, jak to jest być aktorami TR. W „Drugim spektaklu” z Teatru Polskiego w Poznaniu usadzeni na scenie aktorzy odgrywali różne typy wyobrażonych reakcji widzów i ich oczekiwań. Wreszcie, w „Urodzinach” z Komuny Warszawa sama Karasińska, milcząc, stała nieruchomo na scenie, a z offu słuchało się jej monologu o strachu przed publicznymi wystąpieniami, skrępowaniu własnym ciałem – przechodzącego w opis wyobrażonej sytuacji tytułowego święta.
Gra teatralną formą i wyobraźnią, statycznie rozstawieni aktorzy i głos. „Zawsze to samo”? A może powiedzieć, że spektakle Karasińskiej są do siebie podobne, to jak powiedzieć, że podobne są do siebie wszystkie przedstawienia klasycznego teatru dramatycznego – bo w końcu zawsze jest jakaś sztuka, postaci i scenografia?

Witold Mrozek, Gazeta Wyborcza

Obsada podczas 22. Konfrontacji Teatralnych:

reżyseria: Anna Karasińska; scenografia: Paula Grocholska; choreografia: Magda Ptasznik; dramaturgia: Magdalena Rydzewska, Jacek Telenga; reżyseria świateł: Szymon Kluz; kierowniczka produkcji: Katarzyna Białach; asystentka; reżyserki: Malwina Szumacher; obsada: Dobromir Dymecki, Monika Frajczyk, Rafał Maćkowiak, Maria Maj, Agnieszka Roszkowska, Adam Woronowicz; premiera: 9 kwietnia 2017 r.

reżyseria: Anna Karasińska; scenografia: Paula Grocholska; choreografia: Magda Ptasznik; dramaturgia: Magdalena Rydzewska, Jacek Telenga; reżyseria świateł: Szymon Kluz; kierowniczka produkcji: Katarzyna Białach; asystentka; reżyserki: Malwina Szumacher; obsada: Agata Buzek, Dobromir Dymecki, Rafał Maćkowiak, Maria Maj, Zofia Wichłacz, Adam Woronowicz; premiera: 9 kwietnia 2017 r.

Ceny biletów
30/40 zł
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Zespół Konfrontacji Teatralnych
tel.: +48 (81) 466 61 19/20
e-mail: sawicka@ck.lublin.pl
czas trwania: 55 min
 

Karnety festiwalowe: 600/ 400 zl
Lista spektakli w ramach karnetu

Zobacz również

Fantazja
18:00 30/40 zł FestiwalTeatr

FreshMail.pl