Splat!FilmFest

Trzecia część nocy

23:00 – 2017-09-17 – Kino CK – 5 zł

Polska w czasie okupacji. Tragicznie doświadczony przez wojnę Michał przystępuje do partyzantów. Wkrótce trafia do mieszkania zajętego przez rodzącą kobietę, której mąż znajduje się w niewoli niemieckiej. Michał postanawia zaopiekować się zarówno nią jak i jej dzieckiem oraz odbić jej męża z rąk okupanta.

Apokalipsa św. Jana służyła nie tylko za inspirację dla tytułu tego filmu, ale i cytaty z niej spinają klamrą całe dzieło, wyznaczając tym samym jego tonację emocjonalną. To dzieło bezkompromisowe w swojej formie, tak jak cała filmografia polskiego reżysera. Już tutaj znajdziemy wyróżniki całej twórczości Żuławskiego, jak choćby doprowadzonych do skraju bohaterów, zachowujących się jak w malignie czy ruchliwą, bardzo ekspresywną pracę kamery.

psychologiczny, wojenny / Polska / 1971
czas trwania: 105 min
film po rekonstrukcji filmowej

reżyseria: Andrzej Żuławski; scenariusz:Andrzej Żuławski, Mirosław Żuławski; zdjęcia: Witold Sobociński; montaż: Halina Prugar; muzyka: Andrzej Korzyński; obsada: Małgorzata Braunek, Leszek Teleszyński, Jan Nowicki, Jerzy Goliński, Anna milewska, Michał Grudziński

Ceny biletów
5 zł
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Monika Stolat
tel .+48 519 122 799
e-mail: stolat.monika@gmail.com
film dla osób od 16 roku życia
film w języku angielskim z polskimi napisami

Zobacz również

Trzecia część nocy
23:00 5 zł FestiwalFilm

FreshMail.pl