Kino Konfrontacji

Uczeń

16:30 – 2019-10-08 – Kino CK – wstęp wolny

Światowa premiera filmu miała miejsce na Festiwalu Filmowym w Cannes w 2016 r., gdzie obraz wyróżniono nagrodą im. François Chalaisa.

Film opowiada historię młodego człowieka, który stał się fanatykiem religijnym, a jego zachowanie zaczęło stopniowo wpływać na otoczenie i całą szkołę, co w końcowym efekcie doprowadziło do katastrofy.
Film powstał na motywach dramatu Mariusa von Mayenburga „Męczennicy”.
Sieriebriennikow przeniósł najpierw ten dramat na deski moskiewskiego Centrum Gogola, zaś spora popularność spektaklu zainspirowała reżysera do pracy nad adaptacją filmową dzieła niemieckiego dramaturga.

reżyser: Kiriłł Sieriebriennikow;
scenariusz (na podstawie sztuki Mariusa von Mayenburga): Kiriłł Sieriebriennikow;
obsada: Viktoriya Isakova, Petr Skvortsov, Yuliya Aug, Aleksandr Gorchilin, Aleksandra Revenko
zdjęcia: Vladislav Opelyants; muzyka: Ilya Demutskiy
dramat / Rosja / 2016
czas trwania: 118 min

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
we wrześniu:
pn-pt: 13:00-18:00
oraz na godzinę przed każdym wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Zespół Konfrontacji Teatralnych
tel.: +48 (81) 466 61 19/20
e-mail: sawicka@ck.lublin.pl

Zobacz również

Dzień w Juriewie

24. Konfrontacje Teatralne: Luba, piękna, wyrafinowana śpiewaczka operowa bierze kilka dni urlopu, aby odwiedzić wraz z synem swoje rodzinne miasto Juriew.

Sprawa teatralna

24. Konfrontacje Teatralne: Wiosną 2017 r. Komitet Śledczy przeprowadził pierwsze przeszukania w ramach sprawy karnej, którą wszyscy znają teraz jako „sprawę Sieriebriennikowa”, „siódmego studia” lub „sprawę platformy”.

Korytarz

24. Konfrontacje Teatralne: W „Korytarzu” otrzymujemy rekonstrukcje z doświadczeń kształtujących pokolenie reżysera. To także obraz niespokojnej najnowszej historii Litwy. W jednej z ról zobaczymy Eimuntasa Nekrošiusa.

Wysoka dziewczyna

24. Konfrontacje Teatralne: W nagrodzonym w Cannes, trzymającym za gardło i gęstym od emocji filmie Kantemira Bałagowa oglądamy miasto podnoszące się z ruin i jego mieszkańców.
Uczeń

FreshMail.pl