Kino Smakuje

Upór natury

17:00 – 2016-12-18 – Kino CK – 5 zł

Historia kilku właścicieli winnic we Włoszech, którzy prowadzą życie, o jakim zawsze marzyli. Łączy ich jeden cel: chcą produkować wino w możliwe najbardziej tradycyjny sposób, z użyciem naturalnych metod, bez konieczności podporządkowania się ścisłym regułom obowiązującym w tym biznesie i stosowania w hodowli związków chemicznych. Nie jest to łatwe zadanie: nie każdy wierzy w sens ich walki o progresywne, ekologiczne i ekonomiczne rolnictwo. Świat producentów wina zmienia się nie do poznania, i nie jest to wcale zmiana na lepsze. Nie chodzi już o rywalizację, czy globalizację, ale o przetrwanie ziemi, która powoli umiera z powodu nowoczesnych metod produkcji.

reżyseria: Jonathan Nossiter
dokumentalny/ Włochy, Francja/ 2014 / 85 min

Kino smakuje

Coraz więcej uwagi poświęcamy zdrowemu odżywianiu, świadomości tego, co i jak jemy. Kulinaria są niewątpliwie na topie. Zakładamy blogi z przepisami, uczymy się fotografować potrawy, chodzimy do dietetyków… slow food, fit food, good food! Kino od dawna inspiruje się sztuką kulinarną i czerpie z niej tematy opowiadanych historii. Również na ekranie kinowym Centrum Kultury roi się od fantastycznych potraw, smaków i zapachów, kuchennych historii.

Ceny biletów
5 zł
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:

Zobacz również

Ramen. Smak wspomnień

Przekonaj się, jak smakuje kino.

Spotkanie filozoficzne: Dom, który zbudował Jack

Spotkania filozoficzne to cykl comiesięcznych spotkań, na które składają się przedpremierowa projekcja filmu z repertuaru Gutek Film, wykład, a także rozmowa z publicznością na temat bezpośrednio zainspirowany filmem.

Eter

W swoim najnowszym filmie Krzysztof Zanussi sięga po motywy mitu o Fauście.
Upór natury
17:00 5 zł Film

FreshMail.pl