Kino Smakuje

Kino Smakuje

17:00 - 18.12.2016 - 5 zł - więcej
Kup bilet

Historia kilku właścicieli winnic we Włoszech, którzy prowadzą życie, o jakim zawsze marzyli. Łączy ich jeden cel: chcą produkować wino w możliwe najbardziej tradycyjny sposób, z użyciem naturalnych metod, bez konieczności podporządkowania się ścisłym regułom obowiązującym w tym biznesie i stosowania w hodowli związków chemicznych. Nie jest to łatwe zadanie: nie każdy wierzy w sens ich walki o progresywne, ekologiczne i ekonomiczne rolnictwo. Świat producentów wina zmienia się nie do poznania, i nie jest to wcale zmiana na lepsze. Nie chodzi już o rywalizację, czy globalizację, ale o przetrwanie ziemi, która powoli umiera z powodu nowoczesnych metod produkcji.

reżyseria: Jonathan Nossiter
dokumentalny/ Włochy, Francja/ 2014 / 85 min

Kino smakuje

Coraz więcej uwagi poświęcamy zdrowemu odżywianiu, świadomości tego, co i jak jemy. Kulinaria są niewątpliwie na topie. Zakładamy blogi z przepisami, uczymy się fotografować potrawy, chodzimy do dietetyków… slow food, fit food, good food! Kino od dawna inspiruje się sztuką kulinarną i czerpie z niej tematy opowiadanych historii. Również na ekranie kinowym Centrum Kultury roi się od fantastycznych potraw, smaków i zapachów, kuchennych historii.

Kino CK

18-12-2016 - 5 zł - więcej