Pajdokracja - Festiwal Sztuki Sensorycznej dla Dzieci

10:00 - 07.10.2020 - wstęp wolny - więcej
Pajdokracja - Festiwal Sztuki Sensorycznej dla Dzieci

10:00 - 07.10.2020 - wstęp wolny - więcej

Instalacja rytualna dla dzieci od 2 do 4 lat jak i dla wszystkich, którzy z łezką w oku wspominają swoje rozstanie ze smoczkiem.

Jak powszechnie wiadomo, miłość bywa różna. Miłość do smoczka również. Jedne dzieci przechodzą moment rozstania z nim bez większych problemów, a dla innych jest to pierwszy, prawdziwy dramat.
Rodzice często dwoją się i troją, podchodząc dziecko z różnych stron. A to, że jesteś już taki duży, a to, że tylko maluchy ssą smoka… Efekty są różne i często kończy się płaczem i prawdziwą tęsknotą, a nierzadko wizytą w sklepie celem zakupu jakiegoś substytutu. A gdyby pomyśleć to inaczej, gdyby uczynić z tego prawdziwy rytuał przejścia, w którym to dziecko samo uwalnia swojego smoczka, pozwala mu odejść, żyć smoczym życiem…

Opowieść o smoczej krainie to znakomita propozycja szczególnie dla tych ciumkaczy, którzy chcą uratować swoje smoczki przed straszliwym losem wyginięcia.

koncepcja i tekst: Liza Szczęśliwa; czyta: Dominika Krzyżanowska; udźwiękowienie: Tomasz Kraśkiewicz; instalacja drzewna: Jacek Fijałkowski

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Pracownia Sztuczka

e-mail: sztuczka@ck.lublin.pl