Lublin Jazz Festiwal

Viktor Tóth Tercett

22:00 – 2017-04-22 – Piwnice CK – bilety całodniowe: 80 zł / 30 zł wejściówka

Viktor Tóth Tercett powstał w sierpniu 2004 r. i jeszcze w tym samym miesiącu zadebiutował na najbardziej znanym muzycznym Festiwalu Węgier – Sziget Music Festival.

Tercet wykonuje napisane przez lidera kompozycje, które utrzymują się na pograniczu pieczołowicie skomponowanych fragmentów i wolnej improwizacji. Jego utwory są zapisywane tak, by wywołać specyficzną energię w danym momencie, a to przejawia się w wybornym muzycznym widowisku. Pozostali członkowie zespołu grali z Tóthem w innych formacjach, co czyni ich doskonale zgranym organizmem. Charakteryzuje ich się naturalny styl i niepohamowana kreatywność. Viktor Tóth Tercett wydał swój pierwszy album w kwietniu 2005 r., potem pojawiły się „Climbing With Mountains”, „The Tartim”, „The Popping Bopping” i „The Present”. Zespół wciąż jest stałym elementem życia kulturalnego Budapesztu i innych miast Węgier.

Viktor Tóth – tenor sax
György Orbán – double bass
Dávid Hodek – drums

„Viktor Tóth jest jednym z najbardziej utalentowanych muzyków jazzowych młodego pokolenia na Węgrzech”, napisano w prasie po wydaniu w 2007 r. płyty „Climbing with Mountains”, która wygrała nagrodę za najlepszy album jazzowy tego roku. Viktor Tóth zdobył tytuł jazzmana 2010 r. w ogólnopolskim internetowym plebiscycie Fidelio. Mimo to wciąż postrzega siebie jako osobę poszukującą prawdy, a w swoich muzycznych przedsięwzięciach dąży do osiągnięcia jedności z powszechną harmonią. Tóth grał z tak renomowanymi muzykami jak Hamid Drake (perkusja), Henry Franklyn (bas), William Parker (bas) i Mihaly Dresch (saksofon). Jego muzyczna ekspresja jest dynamiczna, a jednocześnie subtelna. Artysta stara się uchwycić energię chwili w każdym muzycznym wystąpieniu. Grał w całej Europie i Stanach Zjednoczonych na różnych festiwalach jazzowych. Poza Viktor Tóth Tercett, komponuje i produkuje muzykę dla współczesnych spektakli tanecznych, kolekcjonuje muzykę ludową.

Ceny biletów
bilety całodniowe: 80 zł / 30 zł wejściówka
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Impresariat
e-mail: impresariat@ck.lublin.pl
tel: 81 466 61 09
bilety:
- 80 zł - całodniowe, m. siedzące
- 30 zł - wejściówka na koncert

Zobacz również

Drobka / Weller Duo

Jazz w mieście: Drobka i Weller - dwaj muzyczni bracia ze środkowo-zachodnich Stanów Zjednoczonych grający głęboką i oryginalną muzykę improwizowaną

Flue

9 Lublin Jazz Festiwal: Łącząc instrumenty klawiszowe, bas, perkusję, pady perkusyjne, gramofony i sampler, Flue oscyluje między oldschoolem a nowoczesnością.

Louis Moholo-Moholo „4 Blokes”

9 Lublin Jazz Festiwal: Jedna z przełomowych postaci sceny muzycznej ostatniego półwiecza wraz z zespołem zagra w Centrum Kultury
Viktor Tóth Tercett
22:00 bilety całodniowe: 80 zł / 30 zł wejściówka FestiwalMuzyka

FreshMail.pl