Konfrontacje

Viktoria

18:00 – 2018-03-01 – Kino CK – 12 / 15 zł

Wysmakowana wizualnie opowieść, w której magia łączy się z absurdalnym poczuciem humoru. Historia o zawiłych relacjach międzyludzkich, uwikłaniu w politykę, dążeniu do niezależności, potrzebie miłości i wolności.

Ludowa Republika Bułgarii, 1979 rok. Boriana jest w ciąży, ale nie chce dziecka. Ma dość życia w komunistycznym kraju a jej jedynym marzeniem jest ucieczka na Zachód. Niechciana córka jednak przychodzi na świat. Viktoria nie ma pępka – z matką nie łączyła jej nawet pępowina. Zostaje ogłoszona Dzieckiem Dekady i ku radości zaangażowanej ideowo babci staje się symbolem reżimu.

Dorasta w konflikcie z matką, podporządkowując sobie otoczenie dzięki dobrym relacjom z samym przywódcą kraju – Todorem Żiwkowem. 10 listopada 1989 roku system upada, a Żiwkow zostaje aresztowany. Życie Viktorii wywraca się do góry nogami, a nowa sytuacja powoduje, że losy matki i córki znów się splatają.

Olśniewający debiut Mai Vitkovej, którego premiera odbyła się na Sundance Film Festival. Historia trzech pokoleń bułgarskich kobiet w ostatniej dekadzie epoki komunizmu i pierwszych latach transformacji to wysmakowana wizualnie, podlana magią, okraszona absurdalnym poczuciem humoru, przejmująca opowieść o zawiłych relacjach międzyludzkich, zgubnym uwikłaniu w politykę, prawie do samostanowienia, potrzebie miłości i wolności.

reżyseria: Maya Vitkova
obsada: Irmena Chichikova, Daria Vitkova, Kalina Vitkova, Mariana Krumova, Georgi Spasov
dramat/ Rumunia, Byłgaria/ 2014
czas trwania: 155 min

Ceny biletów
12 / 15 zł
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Zespół Konfrontacji Teatralnych
tel.: +48 (81) 466 61 19/20
e-mail: sawicka@ck.lublin.pl
napisy w j. polskim

Zobacz również

Viktoria
18:00 12 / 15 zł Film

FreshMail.pl