We_selle – work in progress

18:00 – 2018-05-23 – Sala Widowiskowa – wstęp wolny

W spektaklu pozbrzmiewają echa klasyki: „Wesela” Wyspiańskiego, czy „Ślubu” Gombrowicza. To połączenie technik tańca współczesnego, performance i improwizacji z elementami video.

Punkt wyjścia oraz główną oś spektaklu stanowi ceremonia zaślubin, która w sposób szczególny pokazuje przekrój społeczny i osobowościowy weselników. W spektaklu rozbrzmiewają echa klasyki: „Wesela” Wyspiańskiego, z którego zaczerpnięty został motyw rozpadu wspólnoty i relacji międzyludzkich, „Ślubu” Gombrowicza jako próby walki z formą oraz problemem komunikacji.
We_selle to projekt multimedialny Wojciecha Mochnieja, łączący istotę physical theatre, wykorzystujący różne techniki tańca współczesnego, performance, improwizacji z projekcjami video.

W We_sellu nie zabrakło też odwołań do kultury współczesnej i popularnej, choćby do filmów Wajdy czy Smarzowskiego. Słowa dramatu Wyspiańskiego komentowały kryzys, chaos ideowy, polityczny i społeczny, pokazujący słabości i wady Polaków. We_selle to reinterpretacja tego tekstu, ukazująca nowe spojrzenie na wybrane wątki.

Work in progress – produkcja/spektakl w toku – to formuła prezentacji twórczości na etapie tworzenia spektaklu. To moment, w którym artysta decyduje się na zaproszenie widza do swojego intymnego, skrywanego na co dzień świata i uchyla rąbka tajemnicy. Lubelski Teatr Tańca po raz kolejny zaprasza na pokaz dance work in progress. Będzie to już drugie w tym roku spotkanie z twórcami realizującymi w Centrum Kultury rezydencję w ramach XXII Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca.

Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Lubelski Teatr Tańca
tel.: 81 466 61 46
e-mail: taniec@ck.lublin.pl

Zobacz również

We_selle – work in progress
18:00 wstęp wolny TaniecTeatr

FreshMail.pl