Wojciech Mochniej

We_selle

21:00 – 2018-11-18 – Sala Widowiskowa – 15 / 25 zł

We_selle to projekt multimedialny łączący istotę Physical Theatre, wykorzystujący różne techniki tańca współczesnego, performansu, improwizacji z projekcjami video i soundscape’ami.

Punkt wyjścia oraz główną oś spektaklu stanowi ceremonia zaślubin, która w sposób szczególny pokazuje przekrój osobowościowy weselników, ich skomplikowane relacje i wewnętrzną potrzebę rutyny. To przełomowy moment w życiu pary młodej, związany z tradycją i próbą utrzymania jej ciągłości.
W ruchowym spektaklu pobrzmiewają echa klasyki: „Wesela” Wyspiańskiego, z którego zaczerpnięty został motyw rozpadu wspólnoty i relacji międzyludzkich, „Ślubu” Gombrowicza jako próby walki z formą oraz problemem komunikacji. W spektaklu nie zabrakło też odwołań do kultury współczesnej i popularnej, choćby do filmów Wojciecha Smarzowskiego, który moment wesela potraktował jako sytuację, w której jak w soczewce skupiają się wady człowieka i wychodzą na jaw drzemiące w nim demony.

Spektakl zrealizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2018

choreografia: Wojciech Mochniej; oświetlenie: Steve Isom, Wojciech Mochniej; realizacja oświetlenia: Grzegorz Polak; dramaturg: Marcin Miętus; muzyka: Wojtek Frycz; dyrektor artystyczny: Melissa Monteros; asystent choreografa: Odessa Johnston; producent: Aleksandra Machnik; artyści: Daniela Komendera, Katarzyna Kubalska, Dominika Wiak, Monika Witkowska, Katarzyna Pawłowska, Tomasz Ciesielski, Wojciech Kaproń, Wojciech Mochniej, Paweł Urbanowicz; współprodukcja: 22 Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca w Lublinie; czas trwania: 60 min

Ceny biletów
15 / 25 zł
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Lubelski Teatr Tańca
tel.: 81 466 61 46
e-mail: taniec@ck.lublin.pl
12 zł - specjalna cena biletów dla uczestników Centrum Ruchu Lubelskiego Teatru Tańca (po uprzednim zgłoszeniu w biurze organizatora)

Zobacz również

We_selle
21:00 15 / 25 zł TaniecTeatr

FreshMail.pl