Katarzyna Chmielewska / Teatr Dada von Bzdülöw

Why Don’t You Like Sadness

20:00 – 2017-11-16 – Sala Widowiskowa – 15 / 25 zł

Spektakl jest subtelną podróżą przez labirynt stanów emocjonalnych, którą można porównać do przechodzenia z pokoju do pokoju.

Każdy z nich nasycony jest innym odcieniem i bywa, że wchodząc do jakiegoś pokoju, odkrywamy nie po raz pierwszy, że jest nam cholernie smutno. Otulamy się tym smutkiem jak kołderką i nie śpieszymy się, by spod niej wyjść. Melancholia wywołuje spowolnienie, dzięki któremu możemy przyjrzeć się wszystkiemu z uwagą, a przeżywając ten stan, jednocześnie staramy się złapać do niego dystans, by z nową energią otworzyć kolejne drzwi.

choreografia: Katarzyna Chmielewska; współpraca artystyczna: Anna Steller; wykonanie: Katarzyna Chmielewska, Radek Duda (muzyka na żywo); światła: Michał Kołodziej; projekt graficzny: Maciej Salamon; produkcja: Stowarzyszenie Teatr Dada von Bzdülöw; premiera: 22 lipca 2016, Scena Malarnia, Teatr Wybrzeże w Gdańsku; czas trwania: 50 min

Ceny biletów
15 / 25 zł
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Lubelski Teatr Tańca
tel.: 81 466 61 46
e-mail: taniec@ck.lublin.pl
bilety grupowe: 10 zł (od 10 osób)
czas trwania: 50 min

Zobacz również

Inna Aslamova: Solo no2 / Daniil Belkin: Leaning On

21. MSTT: Krótka solówka Inny Adlsmovej jest wyzwaniem i próbą przekroczenia granic. Leaning On” zostało stworzone z bardzo minimalistycznych ruchów, nasyconych głębią i wrażliwością.

Ohne Nix

21. MSTT: Wprost z niczego, Luke Baio i Dominik Grünbühel tworzą bombastyczny, megalomański show, który wprawia ciała w wibracje – zawsze jednak gotowe na elegancki upadek.

Homo-Go! stadium.etap 2

21. MSTT: Spektakl powstał jako kolejny etap „stadium” z 2008 inspirowanego twórczością Magdaleny Abakanowicz. Zmagania z próbą uczłowieczenia kształtu, dążenia do indywidualizacji, do uzyskania tożsamości.

Bataille i świt nowych dni

21. MSTT: Czym może być podróż do niemożliwego? Sześcioro tancerzy w przejmującym świecie Georgesa Bataille’a,
Why Don’t You Like Sadness
20:00 15 / 25 zł TaniecTeatr

FreshMail.pl