Shake. Czytania sceniczne dramatów Williama Szekspira

19:00 - 16.10.2018 - Piwnice CK - wstęp wolny - więcej
Shake. Czytania sceniczne dramatów Williama Szekspira

19:00 - 16.10.2018 - wstęp wolny - więcej

Czytelnia Dramatu zaprasza na cykl czytań scenicznych poświęcony twórczości Wiliama Szekspira. Sześć spotkań, sześciu najciekawszych reżyserów młodego pokolenia, sześć wybranych i wymarzonych przez nich dramatów. Pierwsze spotkanie to czytanie wyreżyserowane przez Magdę Szpecht.

Reżyserka kompilując tłumaczenia Stanisława Barańczaka, Leona Ulricha, Jerzego Limona i Władysława Zawistowskiego adaptuje jeden z najmniej znanych i najrzadziej wystawianych tekstów dramatopisarza. Miłość i wojna w czasie wojny trojańskiej zostają, jak pisze artystka, poddane głębokiej refleksji i wyszydzone jednocześnie. Sceny z prostackiej komedii przenikają się z poważną debatą polityczno-filozoficzną, miłosną tragedią, przemocą wojny i wypowiedzią o teatrze samym w sobie – pytaniami o jego ograniczenia oraz możliwości.

Po czytaniu zapraszamy na rozmowę i spotkanie z realizatorami

Program czytań:

16.10.2018 / godz. 1900 / Troilus i Kressyda, reż. Magda Szpecht
14.11.2018 / godz. 19:00 / Burza, reż. Maria Kwiecień
06.01.2019 / godz. 19:00 / Wieczór Trzech Króli, reż. Maciej Gorczyński

Magda Szpecht – urodzona w 1990 roku w Jeleniej Górze artystka teatralna, autorka instalacji i spektakli. Absolwentka Wydziału Reżyserii na PWST w Krakowie a wcześniej Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim. Zrealizowała spektakle takie jak „Możliwość wyspy” (TR Warszawa, 2015), „Ostatnie Zwierzęta” (Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie, 2017), „Schubert. Romantyczna Kompozycja na 12 wykonawców i Kwartet Smyczkowy” (Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu, 2016). W Teatrze im. Hansa Christiana Andersena w Lublinie wyreżyserowała spektakl „HMLT/ Hamlet” (2018), opowiadający o eksperymentach łączących literaturę i sztuczną inteligencję.

reżyseria: Magda Szpecht
czytają: Konrad Biel, Mirella Biel, Natalia Sacharczuk, Jowita Stępniak, Wioletta Tomica, Konrad Wosik

Piwnice CK

Czytelnia Dramatu