Teatr Soho

Wszystko płynie

20:00 – 2019-10-11 – Teatr Stary – 15/20/30/40 zł

Spektakl jest relacją z piekła opowiedzianą ustami dwójki bohaterów – Anny i Jana. Ona – świadek wielkiego głodu na Ukrainie, On – wieloletni więzień łagrów.

Janusz Opryński po raz pierwszy sięgnął po tekst Wszystko płynie Wasilija Grossmana w spektaklu Punkt Zero: Łaskawe. Potem, podczas Konfrontacji Teatralnych w 2016 roku, zaproszono go do udziału w cyklu „Mikro Teatr” zrealizowanym przez Komunę Warszawę. Wówczas na scenie znaleźli się aktorzy stale współpracujący z Januszem Opryńskim – Eliza Borowska (Teatr Polski w Warszawie) i Sławomir Grzymkowski (Teatr Dramatyczny w Warszawie). Projekt zakładał radykalne ograniczenie formy – spektakle nie mogły przekraczać 16 minut. Fragment ten znajdzie się w przedstawieniu Wszystko płynie.
Spektakl jest relacją z piekła opowiedzianą ustami dwójki bohaterów – Anny i Jana. Ona – świadek wielkiego głodu na Ukrainie, On – wieloletni więzień łagrów. Sztuka próbuje zmierzyć się z doświadczeniem głodu człowieka, z piętnem sowieckiego łagru, znaleźć przestrzeń do wypowiedzenia słów najcięższych o człowieku.

Wstrząsająca książka. O odczłowieczaniu ludzi, ale także o tym, że choć ginie człowiek, wolność nie umiera nigdy.

„The Independent”

Po spektaklu o godz. 20:00 zapraszamy na spotkanie z twórcami, które poprowadzi Jacek Wakar
wstęp wolny

autor: Wasilij Grossman; adaptacja i reżyseria: Janusz Opryński; obsada: Eliza Borowska, Sławomir Grzymkowski; wideo: Aleksander Janas / kilku.com; światło: Jan Piotr Szamryk; muzyka: Rafał Rozmus; czas trwania: 60 min; premiera: 10 października 2019

Ceny biletów
15/20/30/40 zł
Kasa Czynna:
pn-pt: 10:00-19:00
oraz na godzinę przed każdym wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Zespół Konfrontacji Teatralnych
tel.: +48 (81) 466 61 19/20
e-mail: sawicka@ck.lublin.pl
bilety dostępne wyłącznie w kasie Teatru Starego

Zobacz również

Wszystko płynie

FreshMail.pl