Premiera / Teatr Soho

20:00 - 10.10.2019 - Teatr Stary - zaproszenia i karnety - więcej
Premiera / Teatr Soho

20:00 - 10.10.2019 - zaproszenia i karnety - więcej

Janusz Opryński po raz pierwszy sięgnął po tekst Wszystko płynie Wasilija Grossmana w spektaklu Punkt Zero: Łaskawe. Potem, podczas Konfrontacji Teatralnych w 2016 roku, zaproszono go do udziału w cyklu „Mikro Teatr” zrealizowanym przez Komunę Warszawę. Wówczas na scenie znaleźli się aktorzy stale współpracujący z Januszem Opryńskim – Eliza Borowska (Teatr Polski w Warszawie) i Sławomir Grzymkowski (Teatr Dramatyczny w Warszawie). Projekt zakładał radykalne ograniczenie formy – spektakle nie mogły przekraczać 16 minut. Fragment ten znajdzie się w przedstawieniu Wszystko płynie.
Spektakl jest relacją z piekła opowiedzianą ustami dwójki bohaterów – Anny i Jana. Ona – świadek wielkiego głodu na Ukrainie, On – wieloletni więzień łagrów. Sztuka próbuje zmierzyć się z doświadczeniem głodu człowieka, z piętnem sowieckiego łagru, znaleźć przestrzeń do wypowiedzenia słów najcięższych o człowieku.

autor: Wasilij Grossman; adaptacja i reżyseria: Janusz Opryński; obsada: Eliza Borowska, Sławomir Grzymkowski; wideo: Aleksander Janas / kilku.com; światło: Jan Piotr Szamryk; muzyka: Rafał Rozmus; czas trwania: 60 min; premiera: 10 października 2019

zaproszenia i karnety

Teatr Stary