Splat! Nights

Zemsta

19:00 – 2018-07-12 – Kino CK – 12 / 15 zł

Przebojowy, dziewczyński thriller, który zmienia znaczenie słów „walczyć jak dziewczyna”.

Blondwłosa piękność Jen przebywa z kochankiem i jego kolegami w luksusowej willi na środku pustyni. Bardzo szybko wzbudza zainteresowanie mężczyzn. Sprawy dramatycznie wymykają się spod kontroli, a sielanka zmienia się w koszmar. Początkowo film bawi się tym utartymi schematami, aby następnie dokonać drastycznej zmiany. Dotychczas taki rodzaj kina tworzony był właściwie wyłącznie przez mężczyzn. Teraz to kobieta staje się jego siłą napędową, nadając bieg całej akcji.

Reżyserka, Coralie Fargeat urodziła się i wychowała w Paryżu. Uczęszczała do francuskiej prestiżowej wyższej szkoły filmowej La Fémis, gdzie brała udział w tamtejszym atelier scenariuszowym. Jej kariera filmowa rozpoczęła się od stanowiska asystentki reżysera przy produkcji amerykańskich filmów we Francji. Jej krótkometrażowy debiut „Le  Télégramme”,  zdobył 13 nagród na licznych festiwalach filmowych. Podobnie krótkometrażowy film sci-fi, „Reality+”, był wielokrotnie nagradzany podczas różnych festiwali i wydarzeń kulturalnych. Obraz ten był premierowo wyświetlany w Stanach Zjednoczonych w konkursie Festiwalu Filmowego Tribeca w 2016 r. „Zemsta” to pierwszy pełnometrażowy film francuskiej reżyserki, pokazywany w 2018 roku m.in. na Sundance Film Festival oraz Fantastic Fest.

reżyseria: Coralie Fargeat
thriller / Francja / 2017
czas trwania: 108 min

Splat!Nights – to pokazy najważniejszych i najlepszych współczesnych filmów z pogranicza horroru i fantastyki. To całoroczny cykl, będący częścią międzynarodowego festiwalu horroru i kina gatunkowego Splat!FilmFest (Lublin, Warszawa), www.splatfilmfest.com.

Ceny biletów
12 / 15 zł
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Monika Stolat
tel .+48 519 122 799
e-mail: stolat.monika@gmail.com

Zobacz również

Zemsta
19:00 12 / 15 zł Film

FreshMail.pl