Kino Sztuczka w ferie

Zestaw filmów krótkich: Chodzę do kina!

10:00 – 2019-02-12 – Kino CK – 10 zł

W kinie na naszych oczach dzieją się nawet najbardziej niesamowite historie. Krokodyl, mysz, słoń, żaba i inni mieszkańcy miasteczka zwierząt wspólnie gotują zupę z kamieni, górskie szczyty dokuczają nieśmiałemu pagórkowi, a kapryśny, były jedynak opanowuje sztukę dzielenia się. Chodźcie do kina!

1. To coś / reż. Elena Walf / Niemcy / 2015 / 6 min / bez dialogów / 4+
Każdy ma coś w sobie. Na przykład niektóre wielkie góry nie dość, że są wielkie, to jeszcze są pełne wrzącej lawy, złota, albo innych wspaniałości. Są zachwycające, ogromne i groźne. I niemiłe: dokuczają siedzącemu obok nich pagórkowi. A przecież wcale nie jest od nich gorszy, tylko jeszcze o tym nie wie. Czy niepozorna górka rozkwitnie?
2. Moje, moje / reż. Kaspar Astrup Schröder / Dania / 2012 / 24 min / lektor / 4+
Jak cudownie jest być jedynakiem – ma się wtedy wszystkie zabawki dla siebie. I własny pokój. I rodziców na własność. Ale Storm już niedługo będzie miał rodzeństwo. Czyli będzie się tym wszystkim musiał dzielić? Tak jak w przedszkolu? Nie do przyjęcia! Chyba trochę potrwa, zanim przyzwyczai się do bycia starszym bratem…
3. Zupa z kamieni / reż. Clementine Robach / Belgia / 2015 / 7 min / lektor / 4+
Dziś na kolację przysmak doskonały na puste lodówki, półki i brzuchy  – zupa z kamieni. Potrzebne będą: garnek, kamienie i dużo, dużo wody. Jak się tym najeść? Nie sposób. To może niech każdy przyniesie to, co zdoła wygrzebać z dna spiżarni? Tu pietruszka, tu seler, tu ziemniak – ale bulgocze! Czas na wielki, wspólny posiłek.
4. Nowy gatunek / reż. Kateřina Karhánková / Czechy / 2015 / 6 min / bez dialogów / 4+
Jaka dziwna kość: ma mnóstwo kolców i trochę wygląda jak grzebień. Może to był korpus ptaka o bardzo wielu dziobach? Trójka odkrywców snuje hipotezy na temat wyglądu prehistorycznego stworzenia, którego szkielet znaleźli. Czy z pomocą naukowca zdołają ustalić czyja to kość?

Ceny biletów
10 zł
Kasa Czynna:
w okresie wakacyjnym:
wt-pt: 14:00-19:00
oraz na godzinę przed każdym wydarzeniem biletowanym
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Pracownia Sztuczka
e-mail: sztuczka@ck.lublin.pl
tel. 81 466 61 47
735 394 694
zapisy dla grup zorganizowanych:
kasa@ck.lublin.pl, tel: 81 466 61 40

Zobacz również

Zestaw filmów krótkich: Chodzę do kina!
10:00 10 zł Dla DzieciFilm

FreshMail.pl