Kino Sztuczka w ferie

Zestaw filmów krótkich: Dorośli i dzieci

10:00 – 2019-02-21 – Kino CK – 10 zł

Po co nam dorośli? Jak wygląda świat dorosłych i czym różni się od świata dzieci? Filmy, które zostaną pokazane podczas spotkania, ukazują relacje między dorosłymi i dziećmi. Co to znaczy być dorosłym? Czy trudno być dorosłym? Czy dziecko może pomóc dorosłemu?

1. Mały Gruffalo / reż. Uwe Heidschötter, Johannes Weiland / Wielka Brytania / 2011 / 27 min / lektor
Gruffalo mieszka w jaskini w lesie wraz ze swoim dzieckiem. Czas, kiedy towarzystwo ojca i przestrzeń jaskini były dla dziewczynki wystarczające, się kończy. Gruffalo próbuje ustrzec córkę przed niebezpieczeństwem czyhającym na nią w lesie, do którego dziewczynka bardzo chce wyruszyć. Opowiada jej historię o Wielkiej Złej Myszy. Dziewczynka jednak nie zważa na przestrogi ojca i udaje się w podróż po ciemnym i przerażającym lesie.
2. Sandra / reż. David Wramneby / Szwecja / 2012 / 8 min / lektor
Alergia Sandry jest dość niezwykła – jest uczulona na swoją mamę, Anneli. Czy Sandra będzie mogła w końcu przytulić się do swojej mamy? Zabawna, urocza i pełna gagów historia dla najmłodszych widzów, która zdobyła już wiele nagród na festiwalach.
3. Supertata i Pele / reż. Annette Saugestad Helland / Norwegia / 2011 / 9 min / lektor
Pele spędza fantastyczny weekend z tatą. Kiedy w poniedziałek próbuje nakłonić ojca, żeby pojeździli na rowerze, okazuje się, że ten jest bardzo zajęty. Zaczął się przecież tydzień pracy! Mimo że Pele jest całkiem malutki, potrafi zakomunikować swoje niezadowolenie. Czy tata to na pewno supertata?

Ceny biletów
10 zł
Kasa Czynna:
w lipcu:
wt-pt: 14:00-19:00
w pozostałe dni na godzinę przed wydarzeniami biletowanymi
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Pracownia Sztuczka
e-mail: sztuczka@ck.lublin.pl
tel. 81 466 61 47
zapisy dla grup zorganizowanych:
kasa@ck.lublin.pl, tel: 81 466 61 40

Zobacz również

Zestaw filmów krótkich: Dorośli i dzieci
10:00 10 zł Dla DzieciFilm

FreshMail.pl