Lubelski Salon Artystyczny

Ziemia, planeta ludzi

17:00 – 2017-02-23 – Sala Widowiskowa – 15/20 zł

Spektakl inspirowany twórczością autora „Małego Księcia”, a w szczególności książką „Ziemia, planeta ludzi”, którą w dużej mierze poświęcił on osobistym przeżyciom, a także doświadczeniom kolegów – lotników. Jednak twórcy spektaklu postanowili skupić się na podróżach kosmicznych.

Teatr im. J. Słowackiego w Krakowie

Autorzy spektaklu wysyłają Antoine’a Saint-Exupéry’ego w podróż na Marsa, ale zastrzegają, wspierając się cytatem ze Stanisława Lema: „Nie potrzeba nam innych światów. Potrzeba nam luster”. Podczas spektaklu, będziemy mogli nie tylko odbyć niesamowitą podróż w Kosmos, ale także zastanowić się nad potęgą ludzkich uczuć.

Spektakl staje się przypowieścią o miłości, samotności w związku i przekraczaniu granic. A także o tym, jak bardzo trudno wybaczyć samemu sobie. Rosnąca odległość od Ziemi wzmaga u bohaterów wewnętrzną potrzebę autorefleksji, uporządkowania własnego życia. Im bardziej Antoine oddala się od świata, tym bardziej świat nie daje mu spokoju i wzbudza w nim niepokój.

Rafał Siemko / TerazTeatr

Spektakl powstał w ramach projektu WYLĘGARNIA, który ma na celu umożliwienie młodym i obiecującym twórcom pracę na profesjonalnej scenie teatralnej.

reżyseria: Daria Kopiec
obsada: Grzegorz Łukawski, Natalia Strzelecka, Hanna Bieluszko, Rafał Dziwisz

Ceny biletów
15/20 zł
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Lubelski Salon Artystyczny
tel: 81 466 61 08
e-mail: irenabeata.m@ck.lublin.pl
bilet grupowy (od 10 osób): 10 zł

Zobacz również

Ziemia, planeta ludzi
17:00 15/20 zł Teatr

FreshMail.pl