Kino Smakuje

Zjedz to

17:00 – 2016-11-27 – Kino CK – 5 zł

Jedzenie to obsesja naszych czasów. Wszyscy kochamy jeść i z zapałem oglądamy kulinarne programy, magazyny i blogi. Więc dlaczego wyrzucamy do kosza aż 50% żywności, którą produkujemy?
Film śledzi proces marnotrawienia żywności na różnych etapach – w miejscach jej produkcji i w naszych domach oraz przedstawia szerokie konsekwencje tego zjawiska. Twórcy przytaczają opinie badaczy i aktywistów, pokazując problem marnowania zasobów żywności i dewastujący wpływ tego procesu na naszą planetę.

reżyseria: Grant Baldwin
dokumentalny / USA, Kanada, Wielka Brytania / 2014
czas trwania: 74 min

Kino smakuje

Coraz więcej uwagi poświęcamy zdrowemu odżywianiu, świadomości tego, co i jak jemy. Kulinaria są niewątpliwie na topie. Zakładamy blogi z przepisami, uczymy się fotografować potrawy, chodzimy do dietetyków… slow food, fit food, good food! Kino od dawna inspiruje się sztuką kulinarną i czerpie z niej tematy opowiadanych historii. Również na ekranie kinowym Centrum Kultury roi się od fantastycznych potraw, smaków i zapachów, kuchennych historii.

Ceny biletów
5 zł
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:

Zobacz również

Upór natury

Przekonaj się, jak smakuje kino.

Trzy kolory. Czerwony

Konfrontacje z Kieślowskim: ostatni film z trylogii ilustrującej trzy hasła Rewolucji Francuskiej: Wolność, Równość, Braterstwo i – wedle zapowiedzi reżysera – ostatni film w jego karierze.

Nieznajoma dziewczyna

Grudniowa premiera Kina Centrum Kultury

Cicha noc, śmierci noc 2

Kino klasy B - tak złe, że aż dobre. Mikołajkowy seans, po którym Mikołaj już nigdy nie będzie kojarzył się z ciepłym i rubasznym grubaskiem.
Zjedz to
17:00 5 zł Film

FreshMail.pl