Od Złotych Mrówkojadów do Lubelskiego Festiwalu Filmowego

18:00 – 2017-05-22 – Kino CK – wstęp wolny

Po 10 edycjach Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Złote Mrówkojady przyszedł czas na zmianę – w 2017 r. zapraszamy na Lubelski Festiwal Filmowy, który powstaje korzystając z naszych najlepszych doświadczeń. Wydarzenie ewoluuje, ale dla nas nadal najważniejsza jest jakość prezentowanych filmów. Dlatego rozpoczęliśmy nowy cykl, w którym przypomnimy najciekawsze filmy z poprzednich edycji MFF Złote Mrówkojady. Hasłem przewodnim pokazu w maju są animacje.

PROGRAM:

 • Manoman, reż. Simon Cartwright / Wielka Brytania / 11 min
  Kiedy Glen udaje się na warsztaty krzyku, odkrywa w sobie siłę, która nie zna żadnych granic. Zwycięzca w konkursie Mistrzowie Animacji na MFF Złote Mrówkojady 2016
 • Moonshine, reż. Michał Poniedzielski/ Polska /11 min
  Film opowiada historię o miłości z pogranicza jawy i sennego koszmaru. Główny bohater – odrzucony przez zimną i demoniczną wybrankę swojego serca – odbywa surrealistyczną, oniryczną podróż ku przeznaczeniu przy akompaniamencie „Way Down in The Hole” Toma Waitsa.
 • The Octopus Lady, reż. Amanda Wang Ziyan / Singapur / 4 min
  Pani Ośmiornica pracuje w metropolii i marzy o powrocie do domu. Każdy dzień w bezdusznym mieście sprawia, że bez morza czuje się ona dosłownie jak ryba bez wody.
 • Ken-Dror, reż. Idan Barzilay , Mor Israeli / Izrael / 3 min
  Krótkie, nostalgiczne wspomnienie życia Jehudy Ken Drora – izraelskiego żołnierza, który ujawnił niesamowitą odwagę, narażając życie dla swoich przyjaciół.
 • Greyhound Blues, reż. Dave Merson Hess /USA / 4 min
  Oryginalnej muzyce Geronimo Getty towarzyszą obrazy Ameryki lat pięćdziesiątych. Animacja wykonana klasycznymi technikami łączy akwarele, tusz, zdjęcia ze starych magazynów i inne tradycyjne techniki bez ingerencji programów komputerowych.
 • Revoltoso, reż. Arturo „Vonno” Ambriz / Meksyk / 30 min
  Mały, jednooki dzik, znajduje się na scenie jednej z pierwszych sfilmowanych wojen w historii: rewolucji meksykańskiej. Odkrywa kino, kiedy w wyniku wojny świat, który znał upada.
 • Bestia, reż. Agnieszka Konarska / Polska / 4 min
  Matka porzuca syna w lesie podczas zabawy w chowanego. Zaczyna zapadać zmrok. Chłopiec błądzi i nie może znaleźć drogi do domu, kiedy nagle orientuje się, że jest w wielkim niebezpieczeństwie, a jego szanse są marne.
 • Beach flags, reż. Sarah Saidan / Francja / 14 min
  Vida jest młodą irańską ratowniczką. Marzy o uczestnictwie w międzynarodowych zawodach ratowników. Sytuacja zmienia się, gdy do zespołu dołącza utalentowana Sareh.
 • On The Origin Of Beer (O pochodzeniu piwa), reż. Eliška Chytková / Czechy / 3 min
  Czy wiesz, że Mezopotamia jest macochą piwa? Jak dotarło do Czech, gdzie jest tak bardzo lubiane? Opowieść o piwie jest kręta I nie wiadomo dokąd prowadzi.
  łączny czas: 84 minuty
Ceny biletów
wstęp wolny
Kasa Czynna:
pon. - pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Kinoteatr Projekt
tel.: 81 466 61 21
e-mail: kinoteatrprojekt@o2.pl

Zobacz również

Od Złotych Mrówkojadów do Lubelskiego Festiwalu Filmowego
18:00 wstęp wolny Film

FreshMail.pl