Splat! Nights

Zwierzęta

19:00 – 2019-01-24 – Kino CK – 12 / 15 zł

Nic nie jest tym czym się wydaje.

Nick i Anna nie radzą sobie z kłopotami w małżeństwie, a remedium na ich problemy ma być półroczny wyjazd do Szwajcarii. Ona ma poszukać spokoju do pisania książki, on ma odnaleźć nowe inspiracje dla prowadzonej przez siebie restauracji. Przy dźwiękach sympatycznej muzyki dochodzącej z kabrioletu uśmiechnięci i zadowoleni wjeżdżają wprost do tunelu szaleństwa. Katalizatorem wydarzeń jest wypadek – potrącenie owcy – rozpoczynający spiralę achronologii i niedorzeczności.

Znany z doskonałego „Wymyku” z 2011 roku Grzegorz Zgliński serwuje widzom schizofreniczną jazdę bez trzymanki. Pretekstowa fabuła jest tutaj początkiem horroru – i to takiego w najbardziej przerażającej odmianie, traktującego bowiem o przemieszaniu rzeczywistości z projekcjami własnego umysłu. Zwierzęta to polsko-austriacko-szwajcarska koprodukcja czerpiąca z bogatego skarbca puzzle films, a więc filmowych zagadek, które za pomocą ciekawych narracyjnych rozwiązań zmuszają widza do nieustannego aktualizowania wiedzy o bohaterach i zamieszkiwanym przez nich świecie. Zwierzęta są pod tym względem podobne do takich tytułów jak Podwójny kochanek czy Prawdziwa historia, ale oferują coś ciekawszego i bardziej nowatorskiego – Zgliński potrafi bowiem nie tylko przekonująco uwodzić widza, ale też dworować sobie z przyjętych konwencji i ożywić film sporą dawką ironii.

reżyseria: Grzegorz Zgliński
thriller, mystery / Austria, Polska, Szwajcaria / 2017
czas trwania: 94 min

Splat!Nights to najważniejsze i najlepsze współczesne kino gatunkowe. To całoroczny cykl, będący częścią międzynarodowego festiwalu horroru, fantastyki i kina gatunkowego SPLAT FILM FEST International Fantastic Film Festival.

Ceny biletów
12 / 15 zł
Kasa Czynna:
od 20 października 2020 do odwołania
czynna od poniedziałku do piątku
w godzinach 12:00-14:00 oraz godzinę przed wydarzeniem biletowanym
Kontakt z Biurem Obsługi i Organizacji Widza w kwestii programu lub zwrotu kosztów
zakupionych już biletów od poniedziałku do piątku w godz. 12:00-17:00

Każdy uczestnik wydarzenia zobowiązany jest do wypełnienia oświadczenia o stanie zdrowia.
Oświadczenie należy dostarczyć do CK bezpośrednio przed wydarzeniem lub wypełnić na miejscu.
Pobierz oświadczenie

Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych:
Zobacz Klauzulę
tel.: 81 466 61 40
Kontakt:
Monika Stolat
tel .+48 519 122 799
e-mail: stolat.monika@gmail.com

Zobacz również

Zwierzęta
19:00 12 / 15 zł Film

FreshMail.pl